ZOTAC GAMING RTX4080 Trinity OC 16GB
Gamintojas: ZOTAC
Prekės kodas (MPN): ZT-D40810J-10P
Prekės kodas (MPN): ZT-D40810J-10P
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1790,73 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 Trinity OC - graphics card - GeForce RTX 4080 - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4080 |
| Memory: | 16 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 22.4 Gbps |
| Boost clock: | 2520 MHz |
| Cuda cores: | 9728 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.3 |
| Dimensions (wxdxh): | 7.14 cm x 35.61 cm x 15.01 cm |
Aprašymas Leveraging an aerodynamic inspired design, the ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 Trinity OC utilizes an advanced gaming GPU powered by the NVIDIA Ada Lovelace architecture and DLSS 3. Using advanced cooling technologies, the Trinity OC packs the punch to offer gamers the needed blistering FPS. Funkcijos Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace architecture, and full ray tracing Strong performance IceStorm 2.0 advanced cooling FREEZE fan stop, active fan control, dual BIOS SPECTRA 2.0 RGB Lighting Metal backplate Bundled with GPU support bracket |
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 Trinity OC - graphics card - GeForce RTX 4080 - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4080 |
| Memory: | 16 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 22.4 Gbps |
| Boost clock: | 2520 MHz |
| Cuda cores: | 9728 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.3 |
| Dimensions (wxdxh): | 7.14 cm x 35.61 cm x 15.01 cm |
Aprašymas
Leveraging an aerodynamic inspired design, the ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 Trinity OC utilizes an advanced gaming GPU powered by the NVIDIA Ada Lovelace architecture and DLSS 3. Using advanced cooling technologies, the Trinity OC packs the punch to offer gamers the needed blistering FPS.
Funkcijos
Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace architecture, and full ray tracing
Strong performance
IceStorm 2.0 advanced cooling
FREEZE fan stop, active fan control, dual BIOS
SPECTRA 2.0 RGB Lighting
Metal backplate
Bundled with GPU support bracket