ZOTAC GAMING RTX4080 AMP Extreme 16GB
Gamintojas: ZOTAC
Prekės kodas (MPN): ZT-D40810B-10P
Prekės kodas (MPN): ZT-D40810B-10P
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 1866,93 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 AMP Extreme AIRO - graphics card - GeForce RTX 4080 - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4080 |
| Memory: | 16 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 22.4 Gbps |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Cuda cores: | 9728 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.3 |
| Dimensions (wxdxh): | 7.21 cm x 35.55 cm x 14.96 cm |
Aprašymas Inspired by aerodynamic concepts, the ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 16GB AMP Extreme AIRO utilizes an AIR-Optimized design to bring out the best in the world's most advanced gaming GPU powered by the NVIDIA Ada Lovelace architecture and DLSS 3. For gamers and enthusiasts who desire the ultimate performance, the AMP Extreme AIRO graphics card has everything to offer - from unrivaled power to outstanding thermal and noise performance. Funkcijos Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing The strongest performance AIR Optimzed design IceStorm 2.0 advanced cooling FREEZE fan stop, active fan control, dual BIOS SPECTRA 2.0 RGB lighting (compatible with external LED strip) Metal die-cast RGB LED backplate |
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 AMP Extreme AIRO - graphics card - GeForce RTX 4080 - 16 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4080 |
| Memory: | 16 GB GDDR6X |
| Memory speed: | 22.4 Gbps |
| Boost clock: | 2565 MHz |
| Cuda cores: | 9728 |
| Memory interface: | 256-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.3 |
| Dimensions (wxdxh): | 7.21 cm x 35.55 cm x 14.96 cm |
Aprašymas
Inspired by aerodynamic concepts, the ZOTAC GAMING GeForce RTX 4080 16GB AMP Extreme AIRO utilizes an AIR-Optimized design to bring out the best in the world's most advanced gaming GPU powered by the NVIDIA Ada Lovelace architecture and DLSS 3. For gamers and enthusiasts who desire the ultimate performance, the AMP Extreme AIRO graphics card has everything to offer - from unrivaled power to outstanding thermal and noise performance.
Funkcijos
Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing
The strongest performance
AIR Optimzed design
IceStorm 2.0 advanced cooling
FREEZE fan stop, active fan control, dual BIOS
SPECTRA 2.0 RGB lighting (compatible with external LED strip)
Metal die-cast RGB LED backplate