ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 TE OC 8GB
Gamintojas: ZOTAC
Prekės kodas (MPN): ZT-D40600Q-10M
Prekės kodas (MPN): ZT-D40600Q-10M
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 480,98 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 8GB Twin Edge OC - White Edition - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB - |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Boost clock: | 2490 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | HDMI 3 x DisplayPort (supports 4K@120Hz as specified in HDMI 2.1) |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.31 cm x 22.14 cm x 12.27 cm |
| Enclosure colour: | White |
| Package type: | Box |
Aprašymas The ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 8GB Twin Edge OC White Edition is a compact and capable graphics card, featuring the NVIDIA Ada Lovelace architecture and an aerodynamic-inspired design. With a reduced 2 slot size, it's an excellent choice for those who want to build a SFF gaming PC capable of smooth framerate and 1080p performance in the latest title releases. Funkcijos Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing Compact design with 2 Slot footprint Metal backplate Freeze fan stop 221.4 mm / 8.7 in length 8-pin PCIe power connector FireStorm utility |
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 8GB Twin Edge OC - White Edition - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB - |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Boost clock: | 2490 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | HDMI 3 x DisplayPort (supports 4K@120Hz as specified in HDMI 2.1) |
| Api supported: | OpenGL 4.6 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.31 cm x 22.14 cm x 12.27 cm |
| Enclosure colour: | White |
| Package type: | Box |
Aprašymas
The ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 8GB Twin Edge OC White Edition is a compact and capable graphics card, featuring the NVIDIA Ada Lovelace architecture and an aerodynamic-inspired design. With a reduced 2 slot size, it's an excellent choice for those who want to build a SFF gaming PC capable of smooth framerate and 1080p performance in the latest title releases.
Funkcijos
Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing
Compact design with 2 Slot footprint
Metal backplate
Freeze fan stop
221.4 mm / 8.7 in length
8-pin PCIe power connector
FireStorm utility