ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 SOLO
Gamintojas: ZOTAC
Prekės kodas (MPN): ZT-D40600G-10L
Prekės kodas (MPN): ZT-D40600G-10L
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 445,52 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce GeForce RTX 4060 8GB SOLO - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Boost clock: | 2460 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | HDMI 3 x DisplayPort |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 3.95 cm x 16.3 cm x 11.76 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas The ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 8GB SOLO is an ultra-compact graphics card, featuring the NVIDIA Ada Lovelace architecture. It could fit in 99% of PC cases with ease. Despite its small size, it has all the advantages of a 40-series graphics card, including DLSS 3 and 3rd generation ray-tracing, making it an excellent choice for those wanting to do SFF PC builds capable of smooth frame rate and performance at 1080P. Funkcijos Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing Ultra-compact design with 2-slot footprint 163mm / 6.4'' in length 8-pin PCIe power connector FireStorm utility |
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce GeForce RTX 4060 8GB SOLO - graphics card - GeForce RTX 4060 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Boost clock: | 2460 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | HDMI 3 x DisplayPort |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 3.95 cm x 16.3 cm x 11.76 cm |
| Package type: | Box |
Aprašymas
The ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 8GB SOLO is an ultra-compact graphics card, featuring the NVIDIA Ada Lovelace architecture. It could fit in 99% of PC cases with ease. Despite its small size, it has all the advantages of a 40-series graphics card, including DLSS 3 and 3rd generation ray-tracing, making it an excellent choice for those wanting to do SFF PC builds capable of smooth frame rate and performance at 1080P.
Funkcijos
Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing
Ultra-compact design with 2-slot footprint
163mm / 6.4'' in length
8-pin PCIe power connector
FireStorm utility