ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 OC 8GB SM
Gamintojas: ZOTAC
Prekės kodas (MPN): ZT-D40600P-10SMP
Prekės kodas (MPN): ZT-D40600P-10SMP
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 450,76 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 OC SPIDER-MAN: Across the Spider-Verse Bundle - graphics card - GeForce RTX |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Boost clock: | 2475 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort (version 1.4a) HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.3 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.14 cm x 22.23 cm x 11.68 cm |
Aprašymas The ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 8GB OC is a compact and capable graphics card, featuring the NVIDIA Ada Lovelace architecture and all the advantages that comes with it, such as DLSS 3 neural rendering and 3rd generation ray tracing. With a reduced 2 slot size, it's an excellent choice for smooth framerate and 1080p performance. This Spider-Man: Across the Spider-Verse inspired bundle includes a number of themed goodies, such as custom fan emblems, a set of decorative decals and a movie-inspired Ztorm figure that fans are sure to love. Funkcijos Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing Compact design with 2 Slot footprint Metal backplate Freeze fan stop 8-pin PCIe power connector FireStorm utility |
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 OC SPIDER-MAN: Across the Spider-Verse Bundle - graphics card - GeForce RTX |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 17 Gbps |
| Boost clock: | 2475 MHz |
| Cuda cores: | 3072 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort (version 1.4a) HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate, Vulkan 1.3 |
| Dimensions (wxdxh): | 4.14 cm x 22.23 cm x 11.68 cm |
Aprašymas
The ZOTAC GAMING GeForce RTX 4060 8GB OC is a compact and capable graphics card, featuring the NVIDIA Ada Lovelace architecture and all the advantages that comes with it, such as DLSS 3 neural rendering and 3rd generation ray tracing. With a reduced 2 slot size, it's an excellent choice for smooth framerate and 1080p performance. This Spider-Man: Across the Spider-Verse inspired bundle includes a number of themed goodies, such as custom fan emblems, a set of decorative decals and a movie-inspired Ztorm figure that fans are sure to love.
Funkcijos
Powered by NVIDIA DLSS 3, ultra-efficient Ada Lovelace arch, and full ray tracing
Compact design with 2 Slot footprint
Metal backplate
Freeze fan stop
8-pin PCIe power connector
FireStorm utility