ZOTAC GAMING GeForce RTX 3060 Twin Edge
Gamintojas: ZOTAC
Prekės kodas (MPN): ZT-A30600E-10M
Prekės kodas (MPN): ZT-A30600E-10M
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 571,39 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 3060 Twin Edge - graphics card - GF RTX 3060 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Memory: | 12 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 15 Gbps |
| Boost clock: | 1777 MHz |
| Cuda cores: | 3584 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 3.92 cm x 22.41 cm x 11.63 cm |
Aprašymas Get amplified with the ZOTAC GAMING GeForce RTX 30 Series based on the NVIDIA Ampere architecture. Built with enhanced RT Cores and Tensor Cores, new streaming multiprocessors, and high-speed GDDR6 memory, the ZOTAC GAMING GeForce RTX 3060 Twin Edge gives rise to amplified gaming with high fidelity. Funkcijos 2nd Gen ray tracing cores 3rd Gen tensor cores IceStorm 2.0 advanced cooling Active fan control with FREEZE fan stop Metal backplate VR ready |
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 3060 Twin Edge - graphics card - GF RTX 3060 - 12 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3060 |
| Memory: | 12 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 15 Gbps |
| Boost clock: | 1777 MHz |
| Cuda cores: | 3584 |
| Memory interface: | 192-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 3.92 cm x 22.41 cm x 11.63 cm |
Aprašymas
Get amplified with the ZOTAC GAMING GeForce RTX 30 Series based on the NVIDIA Ampere architecture. Built with enhanced RT Cores and Tensor Cores, new streaming multiprocessors, and high-speed GDDR6 memory, the ZOTAC GAMING GeForce RTX 3060 Twin Edge gives rise to amplified gaming with high fidelity.
Funkcijos
2nd Gen ray tracing cores
3rd Gen tensor cores
IceStorm 2.0 advanced cooling
Active fan control with FREEZE fan stop
Metal backplate
VR ready