ZOTAC GAMING GeForce RTX 3050 TE OC 8GB
Gamintojas: ZOTAC
Prekės kodas (MPN): ZT-A30500H-10M
Prekės kodas (MPN): ZT-A30500H-10M
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 485,40 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 3050 Twin Edge OC - graphics card - GF RTX 3050 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 14 Gbps |
| Boost clock: | 1807 MHz |
| Cuda cores: | 2560 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 3.92 cm x 22.41 cm x 11.63 cm |
Aprašymas Get Amplified with the ZOTAC GAMING GeForce RTX 30 Series. Built with enhanced RT Cores and Tensor Cores, streaming multiprocessors, and high-speed GDDR6 memory, the ZOTAC GAMING GeForce RTX 3050 Twin Edge OC gives rise to amplified gaming. Funkcijos 2nd gen Ray Tracing Cores 3rd gen Tensor Cores IceStorm advanced cooling Active Fan Control with Freeze Fan Stop Metal backplate FireStorm utility |
| Product description: | ZOTAC GAMING GeForce RTX 3050 Twin Edge OC - graphics card - GF RTX 3050 - 8 GB |
| Device type: | Graphics card |
| Bus type: | PCI Express 4.0 x8 |
| Graphics engine: | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Memory: | 8 GB GDDR6 |
| Memory speed: | 14 Gbps |
| Boost clock: | 1807 MHz |
| Cuda cores: | 2560 |
| Memory interface: | 128-bit |
| Max resolution: | 7680 x 4320 |
| Max monitors supported: | 4 |
| Interfaces details: | 3 x DisplayPort HDMI |
| Api supported: | Vulkan, OpenGL 4.6, DirectX 12 Ultimate |
| Dimensions (wxdxh): | 3.92 cm x 22.41 cm x 11.63 cm |
Aprašymas
Get Amplified with the ZOTAC GAMING GeForce RTX 30 Series. Built with enhanced RT Cores and Tensor Cores, streaming multiprocessors, and high-speed GDDR6 memory, the ZOTAC GAMING GeForce RTX 3050 Twin Edge OC gives rise to amplified gaming.
Funkcijos
2nd gen Ray Tracing Cores
3rd gen Tensor Cores
IceStorm advanced cooling
Active Fan Control with Freeze Fan Stop
Metal backplate
FireStorm utility