WD Red Pro 18TB 6Gb/s SATA HDD
Gamintojas: WESTERN DIGITAL
Prekės kodas (MPN): WD181KFGX
Prekės kodas (MPN): WD181KFGX
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 837,97 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | WD Red Pro WD181KFGX - hard drive - 18 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 18 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 512 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Features: | Native Command Queuing (NCQ), Advanced Format technology, 3D Active Balance Plus, Multi-axis shock sensor, |
| Dimensions (wxdxh): | 101.6 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 690 g |
| Localisation: | Worldwide |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas Joining the original color of NAS, WD Red Pro continues the formula of success that has led the WD Red product family by adding support beyond consumer and small business markets into medium and large 8-16 bay business storage systems. WD Red Pro hard drives integrate WD's exclusive technology, NASware, to provide unparalleled support for drive compatibility, reliability, and performance. Funkcijos Professional solutions Exclusive NASware technology Vibration protection Enhanced accuracy for NAS 8 to 16 Bay Shock protection Extended drive testing Error recovery prevention |
| Product description: | WD Red Pro WD181KFGX - hard drive - 18 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 18 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 512 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Features: | Native Command Queuing (NCQ), Advanced Format technology, 3D Active Balance Plus, Multi-axis shock sensor, |
| Dimensions (wxdxh): | 101.6 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 690 g |
| Localisation: | Worldwide |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas
Joining the original color of NAS, WD Red Pro continues the formula of success that has led the WD Red product family by adding support beyond consumer and small business markets into medium and large 8-16 bay business storage systems. WD Red Pro hard drives integrate WD's exclusive technology, NASware, to provide unparalleled support for drive compatibility, reliability, and performance.
Funkcijos
Professional solutions
Exclusive NASware technology
Vibration protection
Enhanced accuracy for NAS
8 to 16 Bay Shock protection
Extended drive testing
Error recovery prevention