WD Purple Pro 18TB SATA 6Gb/s 3.5inch
Gamintojas: WESTERN DIGITAL
Prekės kodas (MPN): WD181PURP
Prekės kodas (MPN): WD181PURP
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 837,95 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | WD Purple Pro WD181PURP - hard drive - 18 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 18 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 512 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Features: | Advanced Format technology, 24x7 continuous operation, Conventional magnetic recording (CMR), AllFrame AI, |
| Dimensions (wxdxh): | 101.6 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 690 g |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas WD Purple Pro drives are designed for advanced AI-enabled recorders, video analytics servers and deep learning solutions requiring additional capacity, performance and workload capability. Funkcijos Engineered with advanced capabilities needed for high-end smart video solutions High performance, reliability and workload capability for advanced AI-enabled recorders, video analytics appliances, deep-learning servers and cloud-based storage, including RAID and JBOD configurations Designed with tarnish-resistant components for harsh environments, and with additional robustness for multi-bay enclosures |
| Product description: | WD Purple Pro WD181PURP - hard drive - 18 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 18 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 512 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Features: | Advanced Format technology, 24x7 continuous operation, Conventional magnetic recording (CMR), AllFrame AI, |
| Dimensions (wxdxh): | 101.6 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 690 g |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas
WD Purple Pro drives are designed for advanced AI-enabled recorders, video analytics servers and deep learning solutions requiring additional capacity, performance and workload capability.
Funkcijos
Engineered with advanced capabilities needed for high-end smart video solutions
High performance, reliability and workload capability for advanced AI-enabled recorders, video analytics appliances, deep-learning servers and cloud-based storage, including RAID and JBOD configurations
Designed with tarnish-resistant components for harsh environments, and with additional robustness for multi-bay enclosures