WD Purple 8TB SATA 6Gb/s CE 3.5inch
Gamintojas: WESTERN DIGITAL
Prekės kodas (MPN): WD85PURZ
Prekės kodas (MPN): WD85PURZ
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 376,21 € | ||
| S1 | - / - | 330,86 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | WD Purple WD85PURZ - hard drive - 8 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 8 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Spindle speed: | 5640 rpm |
| Features: | Advanced Format technology, surveillance system compatible, AllFrame 4K, tarnish-resistant |
| Dimensions (wxdxh): | 101.6 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 720 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas WD Purple drives are designed to meet the challenges of 24x7 video surveillance recording. These drives are engineered specifically for surveillance to help withstand the elevated heat fluctuations and equipment vibrations within NVR environments. An average desktop drive is built to run for only short intervals, not the harsh 24/7 always-on environment of a high-definition surveillance system. With WD Purple drives, you get reliable, surveillance-class storage that's tested for compatibility in a wide range of security systems. Exclusive AllFrame technology helps reduce frame loss and improve overall video playback. Funkcijos Exclusive AllFrame technology Enhanced workload ratings Designed for surveillance solutions Wide compatibility, seamless integration |
| Product description: | WD Purple WD85PURZ - hard drive - 8 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 8 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Spindle speed: | 5640 rpm |
| Features: | Advanced Format technology, surveillance system compatible, AllFrame 4K, tarnish-resistant |
| Dimensions (wxdxh): | 101.6 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 720 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
WD Purple drives are designed to meet the challenges of 24x7 video surveillance recording. These drives are engineered specifically for surveillance to help withstand the elevated heat fluctuations and equipment vibrations within NVR environments. An average desktop drive is built to run for only short intervals, not the harsh 24/7 always-on environment of a high-definition surveillance system. With WD Purple drives, you get reliable, surveillance-class storage that's tested for compatibility in a wide range of security systems. Exclusive AllFrame technology helps reduce frame loss and improve overall video playback.
Funkcijos
Exclusive AllFrame technology
Enhanced workload ratings
Designed for surveillance solutions
Wide compatibility, seamless integration