WD Gold 14TB SATA 6Gb/s 3.5in HDD
Gamintojas: WESTERN DIGITAL
Prekės kodas (MPN): WD142KRYZ
Prekės kodas (MPN): WD142KRYZ
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 699,43 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | WD Gold WD142KRYZ - hard drive - Enterprise - 14 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 14 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 512 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Drive class: | Enterprise |
| Features: | HelioSeal, advanced format 512e, vibration-resistant |
| Dimensions (wxdxh): | 10.16 mm x 14.7 mm x 2.61 mm |
| Weight: | 690 g |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas Customize your business's storage mix to fit your specific needs with an enterprise-class WD Gold HDD, with OptiNAND technology. Specifically designed for use in enterprise-class data centers and storage systems, WD Gold SATA HDDs deliver the performance you expect from Western Digital hard drives. Funkcijos Enhanced reliability Vibration protection Plays well with others Scale your business |
| Product description: | WD Gold WD142KRYZ - hard drive - Enterprise - 14 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 14 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 512 MB |
| Spindle speed: | 7200 rpm |
| Drive class: | Enterprise |
| Features: | HelioSeal, advanced format 512e, vibration-resistant |
| Dimensions (wxdxh): | 10.16 mm x 14.7 mm x 2.61 mm |
| Weight: | 690 g |
| Manufacturer warranty: | 5-year warranty |
Aprašymas
Customize your business's storage mix to fit your specific needs with an enterprise-class WD Gold HDD, with OptiNAND technology. Specifically designed for use in enterprise-class data centers and storage systems, WD Gold SATA HDDs deliver the performance you expect from Western Digital hard drives.
Funkcijos
Enhanced reliability
Vibration protection
Plays well with others
Scale your business