WD Blue 8TB SATA 6Gb/s HDD Desktop
Gamintojas: WESTERN DIGITAL
Prekės kodas (MPN): WD80EAAZ
Prekės kodas (MPN): WD80EAAZ
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 345,45 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | WD Blue WD80EAAZ - hard drive - 8 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 8 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Spindle speed: | 5640 rpm |
| Features: | NoTouch ramp load technology, Advanced Format technology, Conventional magnetic recording (CMR), Low Power |
| Dimensions (wxdxh): | 101.6 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 715 g |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas WD Blue drives are designed and manufactured with the proven technology found in WD's original award-winning desktop and mobile hard drives. Built to the highest standards of quality and reliability, these drives offer the features and capacity ideal for your everyday computing needs. These drives are available in a broad range of capacities, cache sizes, form factors and interfaces so you can be sure there's a drive that's the perfect fit for your system, in more ways than one. Funkcijos More options No Touch Ramp Load technology Tested for compatibility The WD advantage |
| Product description: | WD Blue WD80EAAZ - hard drive - 8 TB - SATA 6Gb/s |
| Type: | Hard drive - internal |
| Capacity: | 8 TB |
| Form factor: | 3.5" |
| Interface: | SATA 6Gb/s |
| Data transfer rate: | 600 MBps |
| Buffer size: | 256 MB |
| Spindle speed: | 5640 rpm |
| Features: | NoTouch ramp load technology, Advanced Format technology, Conventional magnetic recording (CMR), Low Power |
| Dimensions (wxdxh): | 101.6 mm x 147 mm x 26.1 mm |
| Weight: | 715 g |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
WD Blue drives are designed and manufactured with the proven technology found in WD's original award-winning desktop and mobile hard drives. Built to the highest standards of quality and reliability, these drives offer the features and capacity ideal for your everyday computing needs. These drives are available in a broad range of capacities, cache sizes, form factors and interfaces so you can be sure there's a drive that's the perfect fit for your system, in more ways than one.
Funkcijos
More options
No Touch Ramp Load technology
Tested for compatibility
The WD advantage