Ubiquiti UniFi Switch USW-48-POE Managed L2 Rackmountable 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 48 SFP ports quantity 4 PoE+ ports quantity 32 Power supply type Internal
Gamintojas: Ubiquiti
Prekės kodas (MPN): USW-48-POE
Prekės kodas (MPN): USW-48-POE
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
12 mėn.
12 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 733,11 € | ||
| S2 | 9 vnt. 1-5 d.d. 9 / - vnt. |
810,60 € | ||
| S5 | - / - | 836,84 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 520 mm |
| Gross height (mm): | 405 mm |
| Gross weight: | 5.7 kg |
| Gross width (mm): | 122 mm |
| Net weight: | 4.335 kg |
| Packing quantity: | 2 pc(s) |
| Tare weight (kg): | 1.365 kg |
| Volume (m3): | 0.0256932 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Plastic (No PET): | 14 g |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| TI weight (kg): | 0 kg |
| Producer product name: | USW-48-POE |
| Producer product family: | UniFi Switch |
| SFP ports quantity: | 4 |
| Switch layer: | L2 |
| Switch type: | Managed L2 |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 48 |
| Form factor: | Rackmountable |
| Power supply type: | Internal |
| Power over Ethernet (PoE): | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) power per port: | 32 W |
| POE: | PoE 802.3 af and PoE 802.3 at |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| PoE+ ports quantity: | 32 |
| Paper/Pasteboard: | 1351 g |
| Gross depth master carton: | 544 mm |
| Gross width master carton: | 263 mm |
| Gross height master carton: | 442 mm |
| Net weight master carton: | 11.4 kg |
| Tare weight master carton: | 1.075 kg |
| Palette Qty: | 54 pc(s) |
| Warranty: | 12 month(s) |
Aprašymas The USW-48-PoE is a configurable Gigabit Layer 2 switch with 48 Gigabit Ethernet ports, including 32 auto-sensing 802.3at PoE+ ports and 4 SFP ports. It provides Gigabit PoE links to your RJ45 Ethernet devices and Gigabit fiber uplink options to your enterprise network. The USW-48-PoE features a 1.3" touch LCM to provide status. Managed and configured by the UniFi Network Controller with UniFi mobile app support, the USW-48-PoE offers an extensive suite of advanced Layer 2 switching protocols and features, including operation mode (switching, mirroring, or aggregate) per port. The UniFi Network Controller and mobile app allow admins to configure and monitor virtually all of the switch features in a graphical user interface from anywhere. |
| Gross depth (mm): | 520 mm |
| Gross height (mm): | 405 mm |
| Gross weight: | 5.7 kg |
| Gross width (mm): | 122 mm |
| Net weight: | 4.335 kg |
| Packing quantity: | 2 pc(s) |
| Tare weight (kg): | 1.365 kg |
| Volume (m3): | 0.0256932 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Plastic (No PET): | 14 g |
| WEE classification: | CL109:5:2017-04-01 |
| TI weight (kg): | 0 kg |
| Producer product name: | USW-48-POE |
| Producer product family: | UniFi Switch |
| SFP ports quantity: | 4 |
| Switch layer: | L2 |
| Switch type: | Managed L2 |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 48 |
| Form factor: | Rackmountable |
| Power supply type: | Internal |
| Power over Ethernet (PoE): | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) power per port: | 32 W |
| POE: | PoE 802.3 af and PoE 802.3 at |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| PoE+ ports quantity: | 32 |
| Paper/Pasteboard: | 1351 g |
| Gross depth master carton: | 544 mm |
| Gross width master carton: | 263 mm |
| Gross height master carton: | 442 mm |
| Net weight master carton: | 11.4 kg |
| Tare weight master carton: | 1.075 kg |
| Palette Qty: | 54 pc(s) |
| Warranty: | 12 month(s) |
Aprašymas
The USW-48-PoE is a configurable Gigabit Layer 2 switch with 48 Gigabit Ethernet ports, including 32 auto-sensing 802.3at PoE+ ports and 4 SFP ports. It provides Gigabit PoE links to your RJ45 Ethernet devices and Gigabit fiber uplink options to your enterprise network. The USW-48-PoE features a 1.3" touch LCM to provide status.
Managed and configured by the UniFi Network Controller with UniFi mobile app support, the USW-48-PoE offers an extensive suite of advanced Layer 2 switching protocols and features, including operation mode (switching, mirroring, or aggregate) per port. The UniFi Network Controller and mobile app allow admins to configure and monitor virtually all of the switch features in a graphical user interface from anywhere.