TRENDNET AC1200 Dual Band WiFi EasyMesh
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TEW-832MDR
Prekės kodas (MPN): TEW-832MDR
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 58,80 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TEW-832MDR - Wi-Fi system - Wi-Fi 5 - desktop - TAA Compliant |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | Router |
| Wan ports qty: | 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Data transfer rate: | 867 Mbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 300 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 867 M |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DHCPv6, HTTP, HTTPs |
| Routing protocol: | Static IP routing |
| Features: | NAT support, IPv6 support, Wi-Fi Multimedia (WMM) support, Samba support, port forwarding, reset button, M |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3x, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 9.5 cm x 9.5 cm x 5 cm |
| Weight: | 116 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas TRENDnet's AC1200 Dual Band Wi-Fi EasyMesh Remote Node is designed for use with your existing TRENDnet EasyMesh Wi-Fi system to further expand your home or small office's WiFi coverage. The mesh Wi-Fi node provides ample, additional coverage of up to 1500 square feet. For larger homes and offices, simply add additional TRENDnet mesh nodes (TEW-832MDR) to the system for expanded Wi-Fi coverage. The mesh Wi-Fi system uses an intuitive app-based installation process, making setup a breeze with the free TRENDnet MESHnet mobile app. In minutes, you'll have your home Wi-Fi system up and running providing whole home Wi-Fi coverage. Funkcijos Auto optimizing Wi-Fi Designed to replace older Wi-Fi routers, extenders, and signal boosters Intelligent Wi-Fi mesh technology Airtime fairness balances wireless client bandwidth resources LAN/WAN IPv6 support Multi-User MIMO for increased bandwidth efficiency and better user experience Seamless smart Wi-Fi roaming Implicit/explicit beamforming |
| Product description: | TRENDnet TEW-832MDR - Wi-Fi system - Wi-Fi 5 - desktop - TAA Compliant |
| Device type: | Wi-Fi system - mesh |
| Enclosure type: | Desktop |
| Wi-fi system components: | Router |
| Wan ports qty: | 1 |
| Data link protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 80 |
| Frequency band: | 2.4 GHz / 5 GHz |
| Data transfer rate: | 867 Mbps |
| Performance: | Maximum data rate (2.4 GHz): 300 Mbps Maximum data rate (5 GHz): 867 M |
| Network / transport protocol: | PPTP, L2TP, PPPoE, DHCP, DHCPv6, HTTP, HTTPs |
| Routing protocol: | Static IP routing |
| Features: | NAT support, IPv6 support, Wi-Fi Multimedia (WMM) support, Samba support, port forwarding, reset button, M |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3x, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 9.5 cm x 9.5 cm x 5 cm |
| Weight: | 116 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
TRENDnet's AC1200 Dual Band Wi-Fi EasyMesh Remote Node is designed for use with your existing TRENDnet EasyMesh Wi-Fi system to further expand your home or small office's WiFi coverage. The mesh Wi-Fi node provides ample, additional coverage of up to 1500 square feet. For larger homes and offices, simply add additional TRENDnet mesh nodes (TEW-832MDR) to the system for expanded Wi-Fi coverage. The mesh Wi-Fi system uses an intuitive app-based installation process, making setup a breeze with the free TRENDnet MESHnet mobile app. In minutes, you'll have your home Wi-Fi system up and running providing whole home Wi-Fi coverage.
Funkcijos
Auto optimizing Wi-Fi
Designed to replace older Wi-Fi routers, extenders, and signal boosters
Intelligent Wi-Fi mesh technology
Airtime fairness balances wireless client bandwidth resources
LAN/WAN IPv6 support
Multi-User MIMO for increased bandwidth efficiency and better user experience
Seamless smart Wi-Fi roaming
Implicit/explicit beamforming