TRENDNET AC1200 Dual Band Access Point
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TEW-821DAP
Prekės kodas (MPN): TEW-821DAP
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 162,81 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TEW 821DAP AC1200 Dual Band PoE Access Point - radio access point - Wi-Fi 5 - TAA Compliant |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 16 |
| Included accessories: | Mounting brackets |
| Os required: | Microsoft Windows Vista / XP / 7 / 8 / 8.1 |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 18.7 cm x 18.7 cm x 4.6 cm |
| Weight: | 456 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas TRENDnet's high performance AC1200 Dual Band Indoor Wireless PoE Access Point, model TEW-821DAP, supports Access Point (AP), Client Bridge, Wireless Distribution System Access Point (WDS AP), WDS Bridge, WDS Station, and Repeater modes. This wireless indoor access point generates concurrent 867 Mbps Wi-Fi AC and 300 Mbps Wi-Fi N networks. MU-MIMO technology processes multiple data streams simultaneously, increasing real-time Wi-Fi performance when multiple devices access the network. It features advanced access control, QoS, traffic management, band steering, and captive portal support. The low-profile housing design blends into most environments and includes a convenient wall/ceiling mounting plate with cable guard. Easily manage and configure TRENDnet's AC1200 Dual Band Wi-Fi 5 PoE Access Point remotely by updating the access point to the firmware for access to TRENDnet Hive. TRENDnet Hive is a remote network cloud manager that reduces management time and cost. No additional hardware, server, or personal cloud is required on this Wi-Fi 5 access point with TRENDnet's reliable cloud service. Funkcijos Multi-language Power over Ethernet (PoE) Concurrent dual band Multi-mode support Software controller Gigabit port Wireless coverage Encrypted wireless Band steering Wi-Fi traffic shaping Multiple SSIDs Targeted beamforming IPv6 Low profile LED control Mounting plate |
| Product description: | TRENDnet TEW 821DAP AC1200 Dual Band PoE Access Point - radio access point - Wi-Fi 5 - TAA Compliant |
| Device type: | Radio access point |
| Form factor: | External |
| Data link protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Capacity: | Maximum number of configured SSIDs: 16 |
| Included accessories: | Mounting brackets |
| Os required: | Microsoft Windows Vista / XP / 7 / 8 / 8.1 |
| Taa compliant: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 18.7 cm x 18.7 cm x 4.6 cm |
| Weight: | 456 g |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
TRENDnet's high performance AC1200 Dual Band Indoor Wireless PoE Access Point, model TEW-821DAP, supports Access Point (AP), Client Bridge, Wireless Distribution System Access Point (WDS AP), WDS Bridge, WDS Station, and Repeater modes. This wireless indoor access point generates concurrent 867 Mbps Wi-Fi AC and 300 Mbps Wi-Fi N networks. MU-MIMO technology processes multiple data streams simultaneously, increasing real-time Wi-Fi performance when multiple devices access the network. It features advanced access control, QoS, traffic management, band steering, and captive portal support. The low-profile housing design blends into most environments and includes a convenient wall/ceiling mounting plate with cable guard.
Easily manage and configure TRENDnet's AC1200 Dual Band Wi-Fi 5 PoE Access Point remotely by updating the access point to the firmware for access to TRENDnet Hive. TRENDnet Hive is a remote network cloud manager that reduces management time and cost. No additional hardware, server, or personal cloud is required on this Wi-Fi 5 access point with TRENDnet's reliable cloud service.
Funkcijos
Multi-language
Power over Ethernet (PoE)
Concurrent dual band
Multi-mode support
Software controller
Gigabit port
Wireless coverage
Encrypted wireless
Band steering
Wi-Fi traffic shaping
Multiple SSIDs
Targeted beamforming
IPv6
Low profile
LED control
Mounting plate