TRENDNET 8-Port Indust Fast Eth Switch
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TI-PE80
Prekės kodas (MPN): TI-PE80
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 249,78 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TI-PE80 - Industrial - switch - 8 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 8 ports |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100 (PoE+) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 200 W |
| Performance: | Switching fabric bandwidth: 1.6 Gbps Forwarding performance (64-byte p |
| Mac address table size: | 1K entries |
| Features: | Auto-negotiation, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, 8KV ESD Protector |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at |
| Power: | DC 48 - 56 V - power adapter not included |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 8.2 cm x 10.4 cm x 3.2 cm |
| Weight: | 486 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas TRENDnet's Industrial Fast Ethernet PoE+ DIN-Rail Switches feature a rugged IP30 rated metal enclosure. These industrial unmanaged PoE+ switches are designed to withstand a high degree of vibration and shock, while operating in both high and low temperatures for industrial environments within -40° - 75°C (-40° - 167°F). Redundant power inputs with overload current protection on each industrial unmanaged PoE+ switch minimizes network downtime. Installers and integrators can save on equipment costs and reduce installation time with TRENDnet's Industrial Fast Ethernet Switches by delivering up to 30 W per port of PoE power and data over existing Ethernet cables. With PoE technology, users only need one set of cables to deliver both data and power from the industrial unmanaged PoE+ switch. With these industrial unmanaged PoE+ switches, easily network PoE devices such as high-power wireless access points, PTZ and other advanced IP cameras, VoIP phone systems, IPTV decoders, access controls, and more. Funkcijos 8 x Fast Ethernet PoE+ ports 200W PoE power budget 1.6Gbps switching capacity Hardened IP30 rated metal switch Wide operating temperature range of -40° - 75° C (-40° - 167° F) Dual inputs provide redundant power with overload current protection Alarm relay triggered by power failure |
| Product description: | TRENDnet TI-PE80 - Industrial - switch - 8 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 8 ports |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100 (PoE+) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 200 W |
| Performance: | Switching fabric bandwidth: 1.6 Gbps Forwarding performance (64-byte p |
| Mac address table size: | 1K entries |
| Features: | Auto-negotiation, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, 8KV ESD Protector |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at |
| Power: | DC 48 - 56 V - power adapter not included |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 8.2 cm x 10.4 cm x 3.2 cm |
| Weight: | 486 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | 3-year warranty |
Aprašymas
TRENDnet's Industrial Fast Ethernet PoE+ DIN-Rail Switches feature a rugged IP30 rated metal enclosure. These industrial unmanaged PoE+ switches are designed to withstand a high degree of vibration and shock, while operating in both high and low temperatures for industrial environments within -40° - 75°C (-40° - 167°F). Redundant power inputs with overload current protection on each industrial unmanaged PoE+ switch minimizes network downtime. Installers and integrators can save on equipment costs and reduce installation time with TRENDnet's Industrial Fast Ethernet Switches by delivering up to 30 W per port of PoE power and data over existing Ethernet cables. With PoE technology, users only need one set of cables to deliver both data and power from the industrial unmanaged PoE+ switch. With these industrial unmanaged PoE+ switches, easily network PoE devices such as high-power wireless access points, PTZ and other advanced IP cameras, VoIP phone systems, IPTV decoders, access controls, and more.
Funkcijos
8 x Fast Ethernet PoE+ ports
200W PoE power budget
1.6Gbps switching capacity
Hardened IP30 rated metal switch
Wide operating temperature range of -40° - 75° C (-40° - 167° F)
Dual inputs provide redundant power with overload current protection
Alarm relay triggered by power failure