TRENDNET 8-port GREENnet Gigabit PoE
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TPE-TG80G
Prekės kodas (MPN): TPE-TG80G
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 199,44 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TPE TG80G GREENnet PoE+ Switch - switch - 8 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 8 ports |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE+) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Performance: | Switching capacity: 16 Gbps Forwarding performance: 1.49 Mpps |
| Mac address table size: | 1K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | Flow control, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), store and forward, half duplex mode, full duplex mode, GREENne |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 14.2 cm x 9.5 cm x 3 cm |
| Weight: | 400 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas TRENDnet's 8-Port Gigabit PoE+ Switch, model TPE-TG80G, offers 8 x Gigabit PoE+ ports (30 watts/port), a 16 Gbps switching capacity, and a PoE power budget of 123 watts. Plug-and-Play this sturdy metal switch for reliable high speed PoE networking. Funkcijos IEEE 802.3at and IEEE 802.3af Power over Ethernet (PoE) compliant Automatically detects the PoE class level of a powered device 16 Gbps switching fabric Status LEDs 1K Mac address entries 96 Kbyte memory buffer Full wire-speed non-blocking reception and transmission Store-and-forward switching method Back pressure flow control for half-duplex mode IEEE 802.3x flow control for full-duplex mode Power saving technology powers down unused ports and when a connected device is in standby mode Plug and Play Sturdy metal case |
| Product description: | TRENDnet TPE TG80G GREENnet PoE+ Switch - switch - 8 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 8 ports |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE+) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Performance: | Switching capacity: 16 Gbps Forwarding performance: 1.49 Mpps |
| Mac address table size: | 1K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | Flow control, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), store and forward, half duplex mode, full duplex mode, GREENne |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 14.2 cm x 9.5 cm x 3 cm |
| Weight: | 400 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
TRENDnet's 8-Port Gigabit PoE+ Switch, model TPE-TG80G, offers 8 x Gigabit PoE+ ports (30 watts/port), a 16 Gbps switching capacity, and a PoE power budget of 123 watts. Plug-and-Play this sturdy metal switch for reliable high speed PoE networking.
Funkcijos
IEEE 802.3at and IEEE 802.3af Power over Ethernet (PoE) compliant
Automatically detects the PoE class level of a powered device
16 Gbps switching fabric
Status LEDs
1K Mac address entries
96 Kbyte memory buffer
Full wire-speed non-blocking reception and transmission
Store-and-forward switching method
Back pressure flow control for half-duplex mode
IEEE 802.3x flow control for full-duplex mode
Power saving technology powers down unused ports and when a connected device is in standby mode
Plug and Play
Sturdy metal case