TRENDNET 8-Port Gigabit GREENnet Switch
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TEG-S82G
Prekės kodas (MPN): TEG-S82G
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 36,18 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TEG S82g 8-Port Gigabit GREENnet Switch - switch - 8 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 8 ports |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 |
| Performance: | Forwarding performance: 16 Gbps |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), store and forward, MAC address filtering, ha |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 14.8 cm x 9.7 cm x 2.6 cm |
| Weight: | 380 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The 8-Port Gigabit GREENnet Switch, model TEG-S82G, provides high bandwidth performance, ease of use, and reliability, all while reducing power consumption by up to 70%. GREENnet technology automatically adjusts power consumption as needed, resulting in substantial energy savings. Embedded GREENnet technology works right out of the box with no management requirement. Boost office network efficiency and eliminate network congestion with gigabit speeds and a total switching capacity of 16 Gbps with full-duplex mode. Integrate this sturdy metal switch for reliable high speed network connectivity. Funkcijos 8 x Gigabit Auto-MDIX Gigabit Ethernet ports GREENnet technology reduces power consumption when Store-and-Forward switching architecture with non-blocking wire-speed performance IEEE 802.3x Flow Control for full-duplex mode Back pressure Flow Control for half-duplex mode Operates and maximizes packet filtering and forwarding rate IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet technology Jumbo Frame support Sturdy metal housing Diagnostic LEDs Plug and Play |
| Product description: | TRENDnet TEG S82g 8-Port Gigabit GREENnet Switch - switch - 8 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 8 ports |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 |
| Performance: | Forwarding performance: 16 Gbps |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9216 bytes |
| Features: | Flow control, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), store and forward, MAC address filtering, ha |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 14.8 cm x 9.7 cm x 2.6 cm |
| Weight: | 380 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The 8-Port Gigabit GREENnet Switch, model TEG-S82G, provides high bandwidth performance, ease of use, and reliability, all while reducing power consumption by up to 70%. GREENnet technology automatically adjusts power consumption as needed, resulting in substantial energy savings. Embedded GREENnet technology works right out of the box with no management requirement.
Boost office network efficiency and eliminate network congestion with gigabit speeds and a total switching capacity of 16 Gbps with full-duplex mode. Integrate this sturdy metal switch for reliable high speed network connectivity.
Funkcijos
8 x Gigabit Auto-MDIX Gigabit Ethernet ports
GREENnet technology reduces power consumption when
Store-and-Forward switching architecture with non-blocking wire-speed performance
IEEE 802.3x Flow Control for full-duplex mode
Back pressure Flow Control for half-duplex mode
Operates and maximizes packet filtering and forwarding rate
IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet technology
Jumbo Frame support
Sturdy metal housing
Diagnostic LEDs
Plug and Play