TRENDNET 6-port hard Indust Gig Switch
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TI-G62
Prekės kodas (MPN): TI-G62
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 293,46 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TI-G62 - switch - 6 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 6 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 5 x 100/1000/10000 + 1 x shared Gigabit SFP + 1 x SFP |
| Performance: | Switching fabric bandwidth: 12 Gbps Forwarding performance (64-byte pa |
| Mac address table size: | 2K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | Auto-negotiation, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, built-in DIP switch, 8KV ESD Prot |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | DC 12 - 56 V - power adapter not included |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 14.3 cm x 3.6 cm x 10.4 cm |
| Weight: | 514 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas TRENDnet's TI-G62 is a reliable IP30 unmanaged DIN-rail switch with hardened components rated for extreme industrial environments. It offers 5 Gigabit Ethernet ports, one shared SFP slot, one dedicated SFP slot, and a 12 Gbps switching capacity. DIP switches toggle between the shared Gigabit port and SFP slot and set supported throughput to either 100 Mbps or 1 Gbps. Redundant power inputs and a power failure alarm output trigger support zero downtime applications. Funkcijos 5x Gigabit Ethernet ports 1 x shared SFP slot and 1 x dedicated SFP slot 12 Gbps switching capacity Hardened IP30 rated metal switch Includes DIN-rail and wall mounts Extreme -40 to 75 ºC operating temperature range Dual redundant power inputs with overload current protection Alarm output triggered by power failure Shock, freefall and vibration resistant Grounding point protecting equipment from external electrical surges |
| Product description: | TRENDnet TI-G62 - switch - 6 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 6 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 5 x 100/1000/10000 + 1 x shared Gigabit SFP + 1 x SFP |
| Performance: | Switching fabric bandwidth: 12 Gbps Forwarding performance (64-byte pa |
| Mac address table size: | 2K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | Auto-negotiation, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, built-in DIP switch, 8KV ESD Prot |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | DC 12 - 56 V - power adapter not included |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 14.3 cm x 3.6 cm x 10.4 cm |
| Weight: | 514 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
TRENDnet's TI-G62 is a reliable IP30 unmanaged DIN-rail switch with hardened components rated for extreme industrial environments. It offers 5 Gigabit Ethernet ports, one shared SFP slot, one dedicated SFP slot, and a 12 Gbps switching capacity. DIP switches toggle between the shared Gigabit port and SFP slot and set supported throughput to either 100 Mbps or 1 Gbps. Redundant power inputs and a power failure alarm output trigger support zero downtime applications.
Funkcijos
5x Gigabit Ethernet ports
1 x shared SFP slot and 1 x dedicated SFP slot
12 Gbps switching capacity
Hardened IP30 rated metal switch
Includes DIN-rail and wall mounts
Extreme -40 to 75 ºC operating temperature range
Dual redundant power inputs with overload current protection
Alarm output triggered by power failure
Shock, freefall and vibration resistant
Grounding point protecting equipment from external electrical surges