TRENDNET 5-Port Indust Fast Eth Switch
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TI-E50
Prekės kodas (MPN): TI-E50
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 99,73 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TI-E50 - switch - 5 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 5 ports - unmanaged |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Ports: | 5 x 10/100 |
| Performance: | Switching capacity: 1 Gbps Forwarding performance (64-byte packet size |
| Mac address table size: | 1K entries |
| Features: | Half duplex mode, full duplex mode, fanless, 56KB packet buffer, 8KV ESD Protector |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | DC 12 - 56 V - power adapter not included |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 3.2 cm x 8.2 cm x 10.4 cm |
| Weight: | 486 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas TRENDnet's Industrial Fast Ethernet DIN-Rail Switches feature a rugged IP30 rated metal enclosure. These industrial Ethernet switches are designed to withstand high levels of vibration and shock, operate in both low and high temperatures for industrial environments within a -40° - 75°C (-40° - 167°F) wide-temperature range. Redundant power inputs with overload current protection on each industrial Ethernet switch minimizes network downtime. Funkcijos 5 x Fast Ethernet ports 1Gbps switching capacity Hardened IP30 rated metal switch Wide operating temperature range of -40° - 75° C (-40° - 167° F) Dual inputs provide redundant power with overload current protection Fanless design for silent operation |
| Product description: | TRENDnet TI-E50 - switch - 5 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 5 ports - unmanaged |
| Subtype: | Fast Ethernet |
| Ports: | 5 x 10/100 |
| Performance: | Switching capacity: 1 Gbps Forwarding performance (64-byte packet size |
| Mac address table size: | 1K entries |
| Features: | Half duplex mode, full duplex mode, fanless, 56KB packet buffer, 8KV ESD Protector |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | DC 12 - 56 V - power adapter not included |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 3.2 cm x 8.2 cm x 10.4 cm |
| Weight: | 486 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
TRENDnet's Industrial Fast Ethernet DIN-Rail Switches feature a rugged IP30 rated metal enclosure. These industrial Ethernet switches are designed to withstand high levels of vibration and shock, operate in both low and high temperatures for industrial environments within a -40° - 75°C (-40° - 167°F) wide-temperature range. Redundant power inputs with overload current protection on each industrial Ethernet switch minimizes network downtime.
Funkcijos
5 x Fast Ethernet ports
1Gbps switching capacity
Hardened IP30 rated metal switch
Wide operating temperature range of -40° - 75° C (-40° - 167° F)
Dual inputs provide redundant power with overload current protection
Fanless design for silent operation