TRENDNET 5-port Hard Indust Gig PoE+ Swc
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TI-PG541
Prekės kodas (MPN): TI-PG541
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 358,99 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TI-PG541 - switch - 5 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 5 ports |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 + 1 x Gigabit SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 120 W |
| Performance: | Switching capacity: 12 Gbps Forwarding performance: 8.9 Mpps |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 10KB |
| Features: | Auto-negotiation, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, surge protection, 512KB packet bu |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) - power adapter not included |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 3 cm x 10 cm x 13.5 cm |
| Weight: | 500 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas TRENDnet's TI-PG541 is a reliable IP30 unmanaged PoE+ DIN-rail switch with hardened components rated for extreme industrial environments. It offers four Gigabit PoE+ ports (Ports 1-4, 802.3at), one Gigabit port, one SFP slot, and a full PoE power budget of 120 Watts. Dual redundant power inputs (power adapter sold separately) with overload current protection support zero downtime requirements. An alarm output can be triggered by a primary and / or redundant power failure. Funkcijos 120 W full PoE+ power budget 12 Gbps switching capacity Hardened IP30 rated metal switch with integrated DIN-rail mount -40 to 70 °C (-40 to 158 °F) operating temperature range Dual redundant power inputs with overload current protection Alarm output triggered by power failure |
| Product description: | TRENDnet TI-PG541 - switch - 5 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 5 ports |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 + 1 x Gigabit SFP |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 120 W |
| Performance: | Switching capacity: 12 Gbps Forwarding performance: 8.9 Mpps |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 10KB |
| Features: | Auto-negotiation, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, surge protection, 512KB packet bu |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) - power adapter not included |
| Power redundancy: | Optional |
| Dimensions (wxdxh): | 3 cm x 10 cm x 13.5 cm |
| Weight: | 500 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
TRENDnet's TI-PG541 is a reliable IP30 unmanaged PoE+ DIN-rail switch with hardened components rated for extreme industrial environments. It offers four Gigabit PoE+ ports (Ports 1-4, 802.3at), one Gigabit port, one SFP slot, and a full PoE power budget of 120 Watts. Dual redundant power inputs (power adapter sold separately) with overload current protection support zero downtime requirements. An alarm output can be triggered by a primary and / or redundant power failure.
Funkcijos
120 W full PoE+ power budget
12 Gbps switching capacity
Hardened IP30 rated metal switch with integrated DIN-rail mount
-40 to 70 °C (-40 to 158 °F) operating temperature range
Dual redundant power inputs with overload current protection
Alarm output triggered by power failure