TRENDNET 5-port Gigabit PoE+ Switch
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TPE-TG50G
Prekės kodas (MPN): TPE-TG50G
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 99,73 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TPE TG50g - switch - 5 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 5 ports |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 31 W |
| Performance: | Switching capacity: 10 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 1K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | Flow control, half duplex mode, full duplex mode, GREENnet technology, 96KB packet buffer, metal housing |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) 750 mA |
| Dimensions (wxdxh): | 14.1 cm x 9.5 cm x 3 cm |
| Weight: | 370 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas TRENDnet's 5-Port Gigabit PoE+ Switch, model TPE-TG50g, delivers data and power over existing Ethernet cables to Power over Ethernet (PoE) devices, such as access points and IP cameras. It supports both PoE and PoE+ devices with a 31 W PoE power budget. Easily install this compact sturdy metal switch for reliable high-speed PoE networking. Funkcijos Supplies up to 30 watts of PoE power per port with a 31 watt PoE budget 4 x Gigabit PoE+ ports and 1 x Gigabit port 10 Gbps switching capacity Sends larger packets, or jumbo frames (up to 9 KB) for increased performance Embedded GREENnet technology reduces power consumption by up to 70% Rugged metal enclosure LED indicators convey port status |
| Product description: | TRENDnet TPE TG50g - switch - 5 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 5 ports |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 31 W |
| Performance: | Switching capacity: 10 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 1K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | Flow control, half duplex mode, full duplex mode, GREENnet technology, 96KB packet buffer, metal housing |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) 750 mA |
| Dimensions (wxdxh): | 14.1 cm x 9.5 cm x 3 cm |
| Weight: | 370 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
TRENDnet's 5-Port Gigabit PoE+ Switch, model TPE-TG50g, delivers data and power over existing Ethernet cables to Power over Ethernet (PoE) devices, such as access points and IP cameras. It supports both PoE and PoE+ devices with a 31 W PoE power budget. Easily install this compact sturdy metal switch for reliable high-speed PoE networking.
Funkcijos
Supplies up to 30 watts of PoE power per port with a 31 watt PoE budget
4 x Gigabit PoE+ ports and 1 x Gigabit port
10 Gbps switching capacity
Sends larger packets, or jumbo frames (up to 9 KB) for increased performance
Embedded GREENnet technology reduces power consumption by up to 70%
Rugged metal enclosure
LED indicators convey port status