TRENDNET 5-Port Gigabit PoE+ Switch 60W
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TPE-TG51G
Prekės kodas (MPN): TPE-TG51G
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 95,87 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TPE-TG51g - switch - 5 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 5 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 60 W |
| Performance: | Switching capacity: 10 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 2K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | VLAN support, half duplex mode, full duplex mode, Quality of Service (QoS), 128KB packet buffer, rugged, b |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3p, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) 2.5 A |
| Dimensions (wxdxh): | 12.1 cm x 7.5 cm x 2.6 cm |
| Weight: | 246 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas TRENDnet's 5-Port Gigabit PoE+ Switch, model TPE-TG51G, delivers data and power over existing Ethernet cables to Power over Ethernet (PoE) devices, such as access points and IP cameras. This long-range PoE switch supports both PoE and PoE+ devices with a 60 W PoE power budget. Enable the DIP switch to extend the PoE+ signal up to 200 m (656 feet) at 10 Mbps for long distance PoE installations. Easily install this long-range PoE switch for reliable high-speed PoE networking. Funkcijos 4 x Gigabit PoE+ ports 1 x Gigabit port 60W PoE power budget Extend PoE+ signal up to 200m (656 ft.) at 10Mbps DIP switch supports VLAN port isolation and QoS 10Gbps switching capacity Compact metal switch Wall mountable design |
| Product description: | TRENDnet TPE-TG51g - switch - 5 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 5 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 60 W |
| Performance: | Switching capacity: 10 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 2K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | VLAN support, half duplex mode, full duplex mode, Quality of Service (QoS), 128KB packet buffer, rugged, b |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3p, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) 2.5 A |
| Dimensions (wxdxh): | 12.1 cm x 7.5 cm x 2.6 cm |
| Weight: | 246 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
TRENDnet's 5-Port Gigabit PoE+ Switch, model TPE-TG51G, delivers data and power over existing Ethernet cables to Power over Ethernet (PoE) devices, such as access points and IP cameras. This long-range PoE switch supports both PoE and PoE+ devices with a 60 W PoE power budget. Enable the DIP switch to extend the PoE+ signal up to 200 m (656 feet) at 10 Mbps for long distance PoE installations. Easily install this long-range PoE switch for reliable high-speed PoE networking.
Funkcijos
4 x Gigabit PoE+ ports
1 x Gigabit port
60W PoE power budget
Extend PoE+ signal up to 200m (656 ft.) at 10Mbps
DIP switch supports VLAN port isolation and QoS
10Gbps switching capacity
Compact metal switch
Wall mountable design