TRENDNET 5-Port Gigabit Long Range PoE+
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TPE-LG80
Prekės kodas (MPN): TPE-LG80
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 159,19 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TPE LG80 - switch - 8 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 8 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE+) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 65 W |
| Performance: | Switching capacity: 16 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 4K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | VLAN support, half duplex mode, full duplex mode, wall mountable, Quality of Service (QoS), fanless, built |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3p, IEEE 802.3at, |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 24 cm x 10.5 cm x 2.7 cm |
| Weight: | 592 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The 8-Port Gigabit Long Range PoE+ Switch, model TPE-LG80, delivers data and power over Ethernet cables to PoE devices such as access points, VoIP phones, and IP cameras. It supports both PoE and PoE+ devices with a 65 W PoE power budget. Enable the DIP switch to extend the PoE+ signal up to 200 m (656 feet) at 10 Mbps for long distance PoE installations. Plug-and-Play this sturdy metal switch for reliable high-speed PoE networking. Its fanless design is perfect for quiet environments that require silent operation. Funkcijos Port isolation LED indicators |
| Product description: | TRENDnet TPE LG80 - switch - 8 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 8 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 (PoE+) |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 65 W |
| Performance: | Switching capacity: 16 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 4K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | VLAN support, half duplex mode, full duplex mode, wall mountable, Quality of Service (QoS), fanless, built |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3p, IEEE 802.3at, |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 24 cm x 10.5 cm x 2.7 cm |
| Weight: | 592 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The 8-Port Gigabit Long Range PoE+ Switch, model TPE-LG80, delivers data and power over Ethernet cables to PoE devices such as access points, VoIP phones, and IP cameras. It supports both PoE and PoE+ devices with a 65 W PoE power budget. Enable the DIP switch to extend the PoE+ signal up to 200 m (656 feet) at 10 Mbps for long distance PoE installations. Plug-and-Play this sturdy metal switch for reliable high-speed PoE networking. Its fanless design is perfect for quiet environments that require silent operation.
Funkcijos
Port isolation
LED indicators