TRENDNET 5-Port Gigabit Long Range PoE+
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TPE-LG50
Prekės kodas (MPN): TPE-LG50
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 92,26 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TPE LG50 - switch - 5 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 5 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 32 W |
| Performance: | Switching capacity: 10 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 2K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | VLAN support, half duplex mode, full duplex mode, wall mountable, Quality of Service (QoS), fanless, built |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3p, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 12.1 cm x 7.5 cm x 2.6 cm |
| Weight: | 246 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The 5-Port Gigabit Long Range PoE+ Switch, model TPE-LG50, delivers data and power over existing Ethernet cables to Power over Ethernet (PoE) devices such as access points, VoIP phones, and IP Cameras. It supports both PoE (802.3af) and PoE+ (802.3at) devices with a 32 W PoE budget. Enable the DIP switch to extend the PoE+ signal up to 200 m (656 feet) at 10 Mbps for long distance PoE installations. Plug-and-Play this sturdy metal switch for reliable high speed PoE networking. Its fanless design is perfect for quiet environments that require silent operation. Funkcijos LED indicators Metal housing Port isolation |
| Product description: | TRENDnet TPE LG50 - switch - 5 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 5 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 4 x 10/100/1000 (PoE+) + 1 x 10/100/1000 |
| Power over ethernet (poe): | PoE+ |
| Poe budget: | 32 W |
| Performance: | Switching capacity: 10 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 2K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | VLAN support, half duplex mode, full duplex mode, wall mountable, Quality of Service (QoS), fanless, built |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3p, IEEE 802.3at |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 12.1 cm x 7.5 cm x 2.6 cm |
| Weight: | 246 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The 5-Port Gigabit Long Range PoE+ Switch, model TPE-LG50, delivers data and power over existing Ethernet cables to Power over Ethernet (PoE) devices such as access points, VoIP phones, and IP Cameras. It supports both PoE (802.3af) and PoE+ (802.3at) devices with a 32 W PoE budget. Enable the DIP switch to extend the PoE+ signal up to 200 m (656 feet) at 10 Mbps for long distance PoE installations. Plug-and-Play this sturdy metal switch for reliable high speed PoE networking. Its fanless design is perfect for quiet environments that require silent operation.
Funkcijos
LED indicators
Metal housing
Port isolation