TRENDNET 24-Port Gigabit Switch
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TEG-30262
Prekės kodas (MPN): TEG-30262
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 321,99 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TEG 30262 - switch - 26 ports - rack-mountable - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 26 ports |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 2 x 10 Gigabit SFP+ |
| Performance: | Switching capacity: 88 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | 10KB |
| Features: | Half duplex mode, full duplex mode, fanless |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 13 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 1.935 kg |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas TRENDnet's 24-Port Gigabit Switch with 2 x 10G SFP+ Slots, model TEG-30262, provides high bandwidth performance, ease of use, and reliability. This 10G SFP switch offers two dedicated 10G SFP+ slots for high-speed network connections, providing a cost-effective solution in adding 10G link capability to an SMB network. With a sturdy metal housing and included rackmount brackets, the 10G SFP switch is well-suited for 19" 1U rack installations. Funkcijos Fanless design Sturdy metal housing |
| Product description: | TRENDnet TEG 30262 - switch - 26 ports - rack-mountable - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 26 ports |
| Enclosure type: | Rack-mountable 1U |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 + 2 x 10 Gigabit SFP+ |
| Performance: | Switching capacity: 88 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | 10KB |
| Features: | Half duplex mode, full duplex mode, fanless |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 13 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 1.935 kg |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
TRENDnet's 24-Port Gigabit Switch with 2 x 10G SFP+ Slots, model TEG-30262, provides high bandwidth performance, ease of use, and reliability. This 10G SFP switch offers two dedicated 10G SFP+ slots for high-speed network connections, providing a cost-effective solution in adding 10G link capability to an SMB network. With a sturdy metal housing and included rackmount brackets, the 10G SFP switch is well-suited for 19" 1U rack installations.
Funkcijos
Fanless design
Sturdy metal housing