TRENDNET 24-Port Gigabit GREENnet Switch
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TEG-S24DG
Prekės kodas (MPN): TEG-S24DG
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 155,76 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TEG S24Dg - switch - 24 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 24 ports |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 |
| Performance: | Switching fabric bandwidth: 48 Gbps |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Features: | Flow control, full duplex capability, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), packet filtering, store and forward, G |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 28 cm x 18 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 1.7 kg |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The 24-Port Gigabit GREENnet Desktop Switch, model TEG-S24Dg, provides high bandwidth performance, ease of use, and reliability, all while reducing power consumption by up to 70%. GREENnet technology automatically adjusts power consumption as needed, resulting in substantial energy savings. Embedded GREENnet technology works right out of the box with no management requirement. Boost office network efficiency and eliminate network congestion with Gigabit speeds and a total switching capacity of 48 Gbps with full-duplex mode. A built-in universal power supply reduces cable clutter and diagnostic LEDs help with network troubleshooting. Plug-and-Play this sturdy metal switch for reliable high-speed network connectivity. Funkcijos On/off power switch Features a 48Gbps forwarding capacity Internal power supply reduces clutter IEEE 802.3az (draft 2.0) Energy Efficient Ethernet technology IEEE 802.3x flow control for full-duplex mode Back pressure flow control for half-duplex mode Store-and-forward switching architecture with non-blocking wire-speed performance Operates and maximizes packet filtering and forwarding rate Sturdy metal housing Diagnostic LEDs and Plug and Play support |
| Product description: | TRENDnet TEG S24Dg - switch - 24 ports - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 24 ports |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 24 x 10/100/1000 |
| Performance: | Switching fabric bandwidth: 48 Gbps |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Features: | Flow control, full duplex capability, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), packet filtering, store and forward, G |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3az |
| Power: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 28 cm x 18 cm x 4.4 cm |
| Weight: | 1.7 kg |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The 24-Port Gigabit GREENnet Desktop Switch, model TEG-S24Dg, provides high bandwidth performance, ease of use, and reliability, all while reducing power consumption by up to 70%. GREENnet technology automatically adjusts power consumption as needed, resulting in substantial energy savings. Embedded GREENnet technology works right out of the box with no management requirement.
Boost office network efficiency and eliminate network congestion with Gigabit speeds and a total switching capacity of 48 Gbps with full-duplex mode. A built-in universal power supply reduces cable clutter and diagnostic LEDs help with network troubleshooting. Plug-and-Play this sturdy metal switch for reliable high-speed network connectivity.
Funkcijos
On/off power switch
Features a 48Gbps forwarding capacity
Internal power supply reduces clutter
IEEE 802.3az (draft 2.0) Energy Efficient Ethernet technology
IEEE 802.3x flow control for full-duplex mode
Back pressure flow control for half-duplex mode
Store-and-forward switching architecture with non-blocking wire-speed performance
Operates and maximizes packet filtering and forwarding rate
Sturdy metal housing
Diagnostic LEDs and Plug and Play support