TRENDNET 16-Port Gigabit Desktop Switch
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TEG-S17D
Prekės kodas (MPN): TEG-S17D
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 101,30 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TEG S17D - switch - 16 ports - rack-mountable - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 16 ports |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 16 x 10/100/1000 |
| Performance: | Switching capacity: 32 Gbps Forwarding rate (64‑byte packets): 23.8 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | Half duplex mode, full duplex mode, fanless |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 2.5 cm x 16 cm x 10.9 cm |
| Weight: | 414 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas The 16-Port Gigabit Desktop Switch, model TEG-S17D, provides high bandwidth performance, ease of use, and reliability. Boost office network efficiency and eliminate network congestion with gigabit speeds and a total switching capacity of 32 Gbps with full-duplex mode. A built-in universal power supply reduces cable clutter, and diagnostic LEDs help with network troubleshooting. Plug-and-Play this sturdy metal switch for reliable high-speed network connectivity. |
| Product description: | TRENDnet TEG S17D - switch - 16 ports - rack-mountable - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 16 ports |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 16 x 10/100/1000 |
| Performance: | Switching capacity: 32 Gbps Forwarding rate (64‑byte packets): 23.8 |
| Mac address table size: | 8K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Features: | Half duplex mode, full duplex mode, fanless |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Dimensions (wxdxh): | 2.5 cm x 16 cm x 10.9 cm |
| Weight: | 414 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
The 16-Port Gigabit Desktop Switch, model TEG-S17D, provides high bandwidth performance, ease of use, and reliability. Boost office network efficiency and eliminate network congestion with gigabit speeds and a total switching capacity of 32 Gbps with full-duplex mode. A built-in universal power supply reduces cable clutter, and diagnostic LEDs help with network troubleshooting. Plug-and-Play this sturdy metal switch for reliable high-speed network connectivity.