TRENDNET 10-Port Hard Indust Gig Switch
Gamintojas: TRENDNET
Prekės kodas (MPN): TI-G102
Prekės kodas (MPN): TI-G102
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 449,22 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TRENDnet TI-G102 - switch - 10 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 10 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 + 2 x combo Gigabit SFP |
| Performance: | Switching capacity: 20 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | 10KB |
| Features: | Auto-negotiation, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, 2MB packet buffer, 6KV ESD Protec |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | DC 12 - 56 V - power adapter not included |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 15.5 cm x 12 cm x 4.8 cm |
| Weight: | 415 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas TRENDnet's 10-Port Hardened Industrial Gigabit DIN-Rail Switch, model TI-G102, has eight dedicated gigabit ports, plus two gigabit RJ-45/SFP shared ports. Users are able to connect eight devices to the switch, while still providing two Gigabit ports for additional network connections. The switch is equipped with an IP30 rated metal enclosure, designed to withstand a high degree of vibration and shock, while operating within a wide temperature range of -40° - 75°C (-40° - 167°F) for industrial environments. Funkcijos 8 x Gigabit ports 2 x Gigabit RJ-45 / SFP shared ports 20Gbps switching capacity Hardened IP30 rated metal switch Includes DIN-rail and wall mounts Operating temperature range of -40° – 75°C (-40° – 167°F) Dual redundant power inputs with overload current protection Alarm output triggered by power failure |
| Product description: | TRENDnet TI-G102 - switch - 10 ports - unmanaged - TAA Compliant |
| Device type: | Switch - 10 ports - unmanaged |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 8 x 10/100/1000 + 2 x combo Gigabit SFP |
| Performance: | Switching capacity: 20 Gbps Forwarding performance (64-byte packet siz |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | 10KB |
| Features: | Auto-negotiation, store and forward, half duplex mode, full duplex mode, 2MB packet buffer, 6KV ESD Protec |
| Compliant standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3x |
| Power: | DC 12 - 56 V - power adapter not included |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 15.5 cm x 12 cm x 4.8 cm |
| Weight: | 415 g |
| Taa compliant: | Yes |
| Manufacturer warranty: | Limited lifetime warranty |
Aprašymas
TRENDnet's 10-Port Hardened Industrial Gigabit DIN-Rail Switch, model TI-G102, has eight dedicated gigabit ports, plus two gigabit RJ-45/SFP shared ports. Users are able to connect eight devices to the switch, while still providing two Gigabit ports for additional network connections. The switch is equipped with an IP30 rated metal enclosure, designed to withstand a high degree of vibration and shock, while operating within a wide temperature range of -40° - 75°C (-40° - 167°F) for industrial environments.
Funkcijos
8 x Gigabit ports
2 x Gigabit RJ-45 / SFP shared ports
20Gbps switching capacity
Hardened IP30 rated metal switch
Includes DIN-rail and wall mounts
Operating temperature range of -40° – 75°C (-40° – 167°F)
Dual redundant power inputs with overload current protection
Alarm output triggered by power failure