TRANSCEND 3-Port Hub 1-Port PD
Gamintojas: TRANSCEND
Prekės kodas (MPN): TS-HUB5C
Prekės kodas (MPN): TS-HUB5C
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | - | 37,99 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | Transcend 6-in-1 USB Type-C Hub HUB5C - hub |
| Device type: | Hub |
| Subtype: | USB |
| Ports: | 2 x USB 3.1 Gen 1 + 1 x USB 3.1 Gen 2 + 1 x USB-C (power delivery) |
| Performance: | Data transfer rate: 10 Gbps |
| Features: | USB Power Delivery (up to 60 watt) |
| Dimensions (wxdxh): | 10.35 cm x 4.49 cm x 1.23 cm |
| Weight: | 51 g |
| System requirements: | Apple MacOS X 10.2.8 or later, Linux 2.6.30 or later, Microsoft Windows 7 / 8 / 10 |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas Transcend's 6-in-1 USB Type-C Hub HUB5C comes with a reversible USB Type-C connector equipped with the USB 3.1 Gen 2 interface to allow for amazing data transfer rates. Characterized by its easy expansion and plug-and-play functionality, the slim and lightweight Type-C hub boosts your work productivity without adding any burden. You can connect peripherals such as mice, keyboards, USB flash drives, external hard drives or portable SSDs, or take out the SD or microSD card as soon as you finish taking a photoshoot and read files directly from your laptop or mobile devices. Two Type-C ports allow you to charge your devices and transfer data at the same time, making everything twice as easy! Funkcijos 6-in-1 expansion Transfer data at next-generation speeds Plug and play USB Power Delivery for 60W pass-through charging Double card slots A hassle-free complement to fit neatly anywhere |
| Product description: | Transcend 6-in-1 USB Type-C Hub HUB5C - hub |
| Device type: | Hub |
| Subtype: | USB |
| Ports: | 2 x USB 3.1 Gen 1 + 1 x USB 3.1 Gen 2 + 1 x USB-C (power delivery) |
| Performance: | Data transfer rate: 10 Gbps |
| Features: | USB Power Delivery (up to 60 watt) |
| Dimensions (wxdxh): | 10.35 cm x 4.49 cm x 1.23 cm |
| Weight: | 51 g |
| System requirements: | Apple MacOS X 10.2.8 or later, Linux 2.6.30 or later, Microsoft Windows 7 / 8 / 10 |
| Manufacturer warranty: | 2-year warranty |
Aprašymas
Transcend's 6-in-1 USB Type-C Hub HUB5C comes with a reversible USB Type-C connector equipped with the USB 3.1 Gen 2 interface to allow for amazing data transfer rates. Characterized by its easy expansion and plug-and-play functionality, the slim and lightweight Type-C hub boosts your work productivity without adding any burden. You can connect peripherals such as mice, keyboards, USB flash drives, external hard drives or portable SSDs, or take out the SD or microSD card as soon as you finish taking a photoshoot and read files directly from your laptop or mobile devices. Two Type-C ports allow you to charge your devices and transfer data at the same time, making everything twice as easy!
Funkcijos
6-in-1 expansion
Transfer data at next-generation speeds
Plug and play
USB Power Delivery for 60W pass-through charging
Double card slots
A hassle-free complement to fit neatly anywhere