TP-LINK TL-SG3428XF JetStream 24-Port
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): TL-SG3428XF
Prekės kodas (MPN): TL-SG3428XF
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S2 | - / - | 718,23 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Product description: | TP-Link JetStream TL-SG3428XF V1 - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 28 ports - L2+ - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 20 x Gigabit SFP + 4 x combo Gigabit SFP/RJ-45 + 4 x 10 Gigabit SFP+ (uplink) |
| Performance: | Switching capacity: 128 Gbps Packet forwarding rate: 95.23 Mpps |
| Capacity: | Priority queues: 8 VLAN groups: 4000 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMP, IGMPv3, static IPv4 routing, static IPv6 routing, MLDv2, MLD, MSTP, RSTP, STP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SSH-2, CLI, ICMP, |
| Features: | Flow control, IGMP snooping, port mirroring, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Sto |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 80 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 22 cm x 4.4 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7/8/10, Microsoft Window |
Aprašymas Build and expand your lightning-fast network with TP-Link TL-SG3428XF - a fully managed switch with 20x gigabit SFP ports, 4x gigabit SFP/RJ45 combo ports, and 4x 10G SFP+ ports. Being ideal for any business network, it meets and surpasses the needs for high-speed, reliable, and safe enterprise networks. Funkcijos 10G lightning-fast uplink Gigabit fiber speeds Integrated into Omada SDN Centralized management Static routing Robust security strategies Standalone management |
| Product description: | TP-Link JetStream TL-SG3428XF V1 - switch - 28 ports - Managed - rack-mountable |
| Device type: | Switch - 28 ports - L2+ - Managed |
| Enclosure type: | Rack-mountable |
| Subtype: | Gigabit Ethernet |
| Ports: | 20 x Gigabit SFP + 4 x combo Gigabit SFP/RJ-45 + 4 x 10 Gigabit SFP+ (uplink) |
| Performance: | Switching capacity: 128 Gbps Packet forwarding rate: 95.23 Mpps |
| Capacity: | Priority queues: 8 VLAN groups: 4000 |
| Mac address table size: | 16K entries |
| Jumbo frame support: | 9KB |
| Routing protocol: | IGMPv2, IGMP, IGMPv3, static IPv4 routing, static IPv6 routing, MLDv2, MLD, MSTP, RSTP, STP |
| Remote management protocol: | SNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, SSH-2, CLI, ICMP, |
| Features: | Flow control, IGMP snooping, port mirroring, Broadcast Storm Control, Multicast Storm Control, Unicast Sto |
| Compliant standards: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 80 |
| Power: | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Power redundancy: | Yes |
| Dimensions (wxdxh): | 44 cm x 22 cm x 4.4 cm |
| System requirements: | UNIX, Apple MacOS, Novell NetWare, Linux, Microsoft Windows 98SE/2000/NT/XP/Vista/7/8/10, Microsoft Window |
Aprašymas
Build and expand your lightning-fast network with TP-Link TL-SG3428XF - a fully managed switch with 20x gigabit SFP ports, 4x gigabit SFP/RJ45 combo ports, and 4x 10G SFP+ ports. Being ideal for any business network, it meets and surpasses the needs for high-speed, reliable, and safe enterprise networks.
Funkcijos
10G lightning-fast uplink
Gigabit fiber speeds
Integrated into Omada SDN
Centralized management
Static routing
Robust security strategies
Standalone management