TP-LINK TL-SG116P 16-Port Gigabit Desktop Switch with 16-Port PoE+ TP-LINK 16-Port Gigabit Desktop Switch TL-SG116P Unmanaged Desktop
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 141,73 € | |
| S2 | - / - | - | 139,30 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 434.00 mm |
| Gross height (mm): | 70.00 mm |
| Gross weight: | 6.30 kg |
| Gross width (mm): | 227.00 mm |
| Net weight: | 6.00 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 290.00 g |
| Plastic (No PET): | 10.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:4:2017-04-01 |
| Producer product name: | TL-SG116P |
| Producer product family: | 16-Port Gigabit Desktop Switch |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Form factor: | Desktop |
| POE: | PoE 802.3 af and PoE 802.3 at |
| Switch type: | Unmanaged |
| Gross depth master carton: | 430 mm |
| Gross width master carton: | 355 mm |
| Gross height master carton: | 375 mm |
| Net weight master carton: | 12.49 kg |
| Tare weight master carton: | 0.973 kg |
| Tare other: | 2.00 g |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 16 |
| Operating relative humidity (H-H): | 10–90 (non-condensing) % |
| Storage temperature (T-T): | -40–70 °C |
| Storage relative humidity (H-H): | 5–90 (non-condensing) % |
| Operating temperature (T-T): | 0–40 °C |
| Palette Qty: | 125 pc(s) |
| Warranty: | 60 month(s) |
Aprašymas TL-SG116P V1 is an unmanaged switch with 16 Gigabit ports that requires no configuration and provides 16 PoE (Power over Ethernet) ports. It can automatically detect and supply power with all IEEE 802.3af/at compliant Powered devices (PDs). In this situation, the electrical power is transmitted along with data in one single cable allowing you to expand your network to where there are no power lines or outlets, where you wish to fix devices such as APs, IP cameras or IP phones. Funkcijos 250 m PoE power supply and data transmission under Extend mode for port 1 - 4 Priority mode ensures high priority of port 1 - 4 to guarantee the quality of sensitive application Isolation mode easily divides traffic for port 1 - 7/8 - 14 to avoid snooping and tampering, which improves LAN security and performance With PoE Auto recovery, the switch will constantly detect the data transmission with PoE-powered devices (PD) for port 1 - 16 and when the switch finds that a PD stops sending data packets to the switch for a long period, the switch will reboot it automatically |
| Gross depth (mm): | 434.00 mm |
| Gross height (mm): | 70.00 mm |
| Gross weight: | 6.30 kg |
| Gross width (mm): | 227.00 mm |
| Net weight: | 6.00 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 290.00 g |
| Plastic (No PET): | 10.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.30 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:4:2017-04-01 |
| Producer product name: | TL-SG116P |
| Producer product family: | 16-Port Gigabit Desktop Switch |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Form factor: | Desktop |
| POE: | PoE 802.3 af and PoE 802.3 at |
| Switch type: | Unmanaged |
| Gross depth master carton: | 430 mm |
| Gross width master carton: | 355 mm |
| Gross height master carton: | 375 mm |
| Net weight master carton: | 12.49 kg |
| Tare weight master carton: | 0.973 kg |
| Tare other: | 2.00 g |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 16 |
| Operating relative humidity (H-H): | 10–90 (non-condensing) % |
| Storage temperature (T-T): | -40–70 °C |
| Storage relative humidity (H-H): | 5–90 (non-condensing) % |
| Operating temperature (T-T): | 0–40 °C |
| Palette Qty: | 125 pc(s) |
| Warranty: | 60 month(s) |
Aprašymas
TL-SG116P V1 is an unmanaged switch with 16 Gigabit ports that requires no configuration and provides 16 PoE (Power over Ethernet) ports. It can automatically detect and supply power with all IEEE 802.3af/at compliant Powered devices (PDs). In this situation, the electrical power is transmitted along with data in one single cable allowing you to expand your network to where there are no power lines or outlets, where you wish to fix devices such as APs, IP cameras or IP phones.
Funkcijos
250 m PoE power supply and data transmission under Extend mode for port 1 - 4
Priority mode ensures high priority of port 1 - 4 to guarantee the quality of sensitive application
Isolation mode easily divides traffic for port 1 - 7/8 - 14 to avoid snooping and tampering, which improves LAN security and performance
With PoE Auto recovery, the switch will constantly detect the data transmission with PoE-powered devices (PD) for port 1 - 16 and when the switch finds that a PD stops sending data packets to the switch for a long period, the switch will reboot it automatically