TP-Link TL-SG116 16-Port Gigabit Desktop Switch
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): TL-SG116
Prekės kodas (MPN): TL-SG116
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 73,36 € | |
| S2 | - / - | - | 72,14 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 240.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Gross weight: | 0.22 kg |
| Gross width (mm): | 480.00 mm |
| Net weight: | 0.15 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 55.00 g |
| Plastic (No PET): | 15.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.07 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Form factor: | |
| Switch type: | |
| Predominant port type: | |
| POE: | |
| Warranty: | 60 month(s) |
Aprašymas The TP-Link 16-port 10/100/1000Mbps Desktop Switch provides you an easy way to make the transition to Gigabit Ethernet. Increase the speed of your network server and backbone connections, or make Gigabit to the desktop a reality. Plug and Play design, with no configuration required, makes the product easy to use. Moreover, TL-SG116 adopts lower power consumption design. With the innovative energy-efficient technology, the TL-SG116 can save power consumption, making it an eco-friendly solution for your home or office network. Funkcijos 16 10/100/1000Mbps Auto-Negotiation RJ45 ports supporting Auto-MDI/MDIX Green Ethernet technology saves power consumption IEEE 802.3x flow control provides reliable data transfer Steel housing, desktop or wall-mounting design Support 802.1p/DSCP QoS and IGMP Snooping function Plug and play, with no configuration needed |
| Gross depth (mm): | 240.00 mm |
| Gross height (mm): | 60.00 mm |
| Gross weight: | 0.22 kg |
| Gross width (mm): | 480.00 mm |
| Net weight: | 0.15 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 55.00 g |
| Plastic (No PET): | 15.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.07 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Form factor: | |
| Switch type: | |
| Predominant port type: | |
| POE: | |
| Warranty: | 60 month(s) |
Aprašymas
The TP-Link 16-port 10/100/1000Mbps Desktop Switch provides you an easy way to make the transition to Gigabit Ethernet. Increase the speed of your network server and backbone connections, or make Gigabit to the desktop a reality. Plug and Play design, with no configuration required, makes the product easy to use. Moreover, TL-SG116 adopts lower power consumption design. With the innovative energy-efficient technology, the TL-SG116 can save power consumption, making it an eco-friendly solution for your home or office network.
Funkcijos
16 10/100/1000Mbps Auto-Negotiation RJ45 ports supporting Auto-MDI/MDIX
Green Ethernet technology saves power consumption
IEEE 802.3x flow control provides reliable data transfer
Steel housing, desktop or wall-mounting design
Support 802.1p/DSCP QoS and IGMP Snooping function
Plug and play, with no configuration needed