TP-LINK Switch TL-SG2210P Web Managed, Rack Mountable, SFP ports quantity 2, PoE ports quantity 8, Power supply type External
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 135,06 € | |
| S2 | - / - | - | 163,07 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 70.00 mm |
| Gross height (mm): | 240.00 mm |
| Gross weight: | 1.25 kg |
| Gross width (mm): | 315.00 mm |
| Net weight: | 0.56 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 570.00 g |
| Plastic (No PET): | 120.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.69 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG2210P |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | PoE 802.3 af |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | 8 |
| SFP ports quantity: | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 8 |
Aprašymas TP-LINK Gigabit Smart Switch TL-SG2210P is equipped with 8 Gigabit RJ45 ports and 2 SFP slots, all RJ45 ports support the PoE standard with total PoE power budget of 53 W and useful PoE power management features. The switch provides high performance, enterprise-level QoS, useful security strategies and rich Layer 2 management features. TP-LINK's Gigabit Smart Switch TL-SG2210P is especially designed for the small and medium business networks that require efficient network management. TL-SG2210P comes with a comprehensive set of features, such as link aggregation group, 802.1Q VLAN, Access Control Lists (ACL), Quality of Service (QoS L2 to L4), storm control and IGMP snooping to provide a small or medium-sized business with a network that is geared for growth while ensuring performance and reliability. What's more, its easy-to-use web management interface means faster setup and configuration with less downtime, providing the ideal solution for your business network. Funkcijos Features 8 PoE ports, with total PoE power budget of 53 W and useful PoE power management features Gigabit Ethernet connections on all ports provide full speed of data transferring Integrated security strategy including 802.1Q VLAN, ACL, port security and storm control help protect LAN area investment L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping optimize voice and video applications Web/CLI managed modes, SNMP, RMON bring abundant management features Energy-efficient technology saves up to 50% of power consumption |
| Gross depth (mm): | 70.00 mm |
| Gross height (mm): | 240.00 mm |
| Gross weight: | 1.25 kg |
| Gross width (mm): | 315.00 mm |
| Net weight: | 0.56 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 570.00 g |
| Plastic (No PET): | 120.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.69 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG2210P |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | PoE 802.3 af |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | 8 |
| SFP ports quantity: | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | 8 |
Aprašymas
TP-LINK Gigabit Smart Switch TL-SG2210P is equipped with 8 Gigabit RJ45 ports and 2 SFP slots, all RJ45 ports support the PoE standard with total PoE power budget of 53 W and useful PoE power management features. The switch provides high performance, enterprise-level QoS, useful security strategies and rich Layer 2 management features.
TP-LINK's Gigabit Smart Switch TL-SG2210P is especially designed for the small and medium business networks that require efficient network management. TL-SG2210P comes with a comprehensive set of features, such as link aggregation group, 802.1Q VLAN, Access Control Lists (ACL), Quality of Service (QoS L2 to L4), storm control and IGMP snooping to provide a small or medium-sized business with a network that is geared for growth while ensuring performance and reliability. What's more, its easy-to-use web management interface means faster setup and configuration with less downtime, providing the ideal solution for your business network.
Funkcijos
Features 8 PoE ports, with total PoE power budget of 53 W and useful PoE power management features
Gigabit Ethernet connections on all ports provide full speed of data transferring
Integrated security strategy including 802.1Q VLAN, ACL, port security and storm control help protect LAN area investment
L2/L3/L4 QoS and IGMP snooping optimize voice and video applications
Web/CLI managed modes, SNMP, RMON bring abundant management features
Energy-efficient technology saves up to 50% of power consumption