TP-LINK Switch TL-SG1218MPE Web Managed, Rack Mountable, 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 16, SFP ports quantity 2, PoE+ ports quantity 16
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 250,11 € | ||
| S2 | - / - | 245,53 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 80.00 mm |
| Gross height (mm): | 250.00 mm |
| Gross weight: | 2.747 kg |
| Gross width (mm): | 528.00 mm |
| Net weight: | 2.42 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 286.00 g |
| Plastic (No PET): | 41.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.327 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1218MPE |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | PoE+ 802.3 at |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 16 |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | 2 |
| PoE+ ports quantity: | 16 |
Aprašymas TL-SG1218MPE complies with the 802.3af/at PoE+ standard, supporting up to 30W power supply on each PoE port. The total high PoE power budget is up to 192W for the 16 PoE ports, making it ideal for small to medium business surveillance systems. When total power consumption excels 192W, the intelligent power management will cut the lower priority port power off to ensure the high priority port's power supply and protect the device from power overload operation. TL-SG1218MPE offers network monitoring for users to observe traffic behavior. Through its web-based user interface and management utility, the TL-SG1218MPE offers a variety of useful features, including network monitoring, traffic prioritization, and enhanced QoS. Funkcijos 16 10/100/1000Mbps RJ45 POE+ ports switch PoE power budget is up to 192W, making it ideal for small to medium business surveillance systems Port Priority is able to guarantee the quality of sensitive application like video monitor Intelligent power management can protect the switch from overload QoS is for smooth internet-surfing experience and IGMP Snooping is capable of optimizing traffic for IPTV |
| Gross depth (mm): | 80.00 mm |
| Gross height (mm): | 250.00 mm |
| Gross weight: | 2.747 kg |
| Gross width (mm): | 528.00 mm |
| Net weight: | 2.42 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 286.00 g |
| Plastic (No PET): | 41.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.327 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1218MPE |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | PoE+ 802.3 at |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 16 |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | 2 |
| PoE+ ports quantity: | 16 |
Aprašymas
TL-SG1218MPE complies with the 802.3af/at PoE+ standard, supporting up to 30W power supply on each PoE port. The total high PoE power budget is up to 192W for the 16 PoE ports, making it ideal for small to medium business surveillance systems.
When total power consumption excels 192W, the intelligent power management will cut the lower priority port power off to ensure the high priority port's power supply and protect the device from power overload operation.
TL-SG1218MPE offers network monitoring for users to observe traffic behavior. Through its web-based user interface and management utility, the TL-SG1218MPE offers a variety of useful features, including network monitoring, traffic prioritization, and enhanced QoS.
Funkcijos
16 10/100/1000Mbps RJ45 POE+ ports switch
PoE power budget is up to 192W, making it ideal for small to medium business surveillance systems
Port Priority is able to guarantee the quality of sensitive application like video monitor
Intelligent power management can protect the switch from overload
QoS is for smooth internet-surfing experience and IGMP Snooping is capable of optimizing traffic for IPTV