TP-LINK Switch TL-SG1218MP Unmanaged, Rack Mountable, 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity 18, PoE+ ports quantity 16
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 230,10 € | ||
| S2 | - / - | 226,06 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 80.00 mm |
| Gross height (mm): | 250.00 mm |
| Gross weight: | 3.05 kg |
| Gross width (mm): | 528.00 mm |
| Net weight: | 2.41 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 512.00 g |
| Plastic (No PET): | 128.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.64 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1218MP |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | PoE 802.3 af and PoE+ 802.3 at |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | 100-240VAC, 50-60Hz voltage |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| PoE+ ports quantity: | 16 |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: | 18 |
| SFP ports quantity: | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | |
| Case material: | Steel |
| Ethernet LAN data rates: | Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) power per port: | 30 W |
Aprašymas The TL-SG1218MP is fully compatible with PoE devices, such as IP cameras, access points, and IP phones. It also works with non-PoE wired devices to provide gigabit connections, such as PCs, printers, and IPTV. Funkcijos 16x gigabit PoE+ RJ45 ports, 2x gigabit non-PoE RJ45 ports, and 2x combo gigabit SFP slots High PoE power budget with up to 30 W for each PoE port and 250 W for all PoE ports Working with IEEE 802.3af/at compliant PDs Plug and play, with no configuration and installation needed 802.1p/DSCP QoS enable smooth latency-sensitive traffic Durable metal casing and professional heat dissipation design ensure a wide operating temperature range (0 - 50 ℃) |
| Gross depth (mm): | 80.00 mm |
| Gross height (mm): | 250.00 mm |
| Gross weight: | 3.05 kg |
| Gross width (mm): | 528.00 mm |
| Net weight: | 2.41 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 512.00 g |
| Plastic (No PET): | 128.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.64 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1218MP |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | PoE 802.3 af and PoE+ 802.3 at |
| Predominant port type: | 10/100/1000 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | 100-240VAC, 50-60Hz voltage |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| PoE+ ports quantity: | 16 |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: | 18 |
| SFP ports quantity: | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | |
| Case material: | Steel |
| Ethernet LAN data rates: | Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) power per port: | 30 W |
Aprašymas
The TL-SG1218MP is fully compatible with PoE devices, such as IP cameras, access points, and IP phones. It also works with non-PoE wired devices to provide gigabit connections, such as PCs, printers, and IPTV.
Funkcijos
16x gigabit PoE+ RJ45 ports, 2x gigabit non-PoE RJ45 ports, and 2x combo gigabit SFP slots
High PoE power budget with up to 30 W for each PoE port and 250 W for all PoE ports
Working with IEEE 802.3af/at compliant PDs
Plug and play, with no configuration and installation needed
802.1p/DSCP QoS enable smooth latency-sensitive traffic
Durable metal casing and professional heat dissipation design ensure a wide operating temperature range (0 - 50 ℃)