TP-LINK Switch TL-SG116E Web Management, Desktop, 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 16, Power supply type External
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 83,37 € | |
| S2 | - / - | - | 82,02 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 70 mm |
| Gross width (mm): | 412 mm |
| Gross height (mm): | 170 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 297 g |
| Paper/Pasteboard: | 8 g |
| Switch type: | Web Management |
| Form factor: | Desktop |
| Power supply type: | External |
| Producer product name: | TL-SG116E |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 16 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Gross weight: | 1.348 kg |
| Net weight: | 1.043 kg |
| Tare weight (kg): | 0.305 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.0049028 m³ |
Aprašymas The TL-SG116E Unmanaged Pro switch is an ideal upgrade on unmanaged switches, suited for home and small business networks. A plug-and-play design makes for easy deployment without the need for a technician, while a robust metal casing provides better protection for components. Equipped with intelligent management features like QoS, VLAN, IGMP Snooping and more, this switch is effective in both simple and more demanding network environments. TL-SG116E excels not only in simple plug-and-play networks but also in more demanding environments. Network monitoring enables users to observe traffic behavior. Port Mirroring, Loop Prevention and Cable Diagnostics allow connection problems on your network to be identified and located. Administrators can designate the priority of traffic based on Port/802.1p/DSCP QoS, for example, to ensure that voice and video applications remain clear and lag-free. Combining security with network performance, TL-SG116E supports MTU VLAN, port-based VLAN and 802.1Q-based VLAN functions. Funkcijos 16 10/100/1000Mbps RJ45 ports Plug and play, with no configuration required Durable metal casing of superior quality and professional appearance Intelligent management via a web user interface and downloadable utility Green technology reduces power consumption |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 70 mm |
| Gross width (mm): | 412 mm |
| Gross height (mm): | 170 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 297 g |
| Paper/Pasteboard: | 8 g |
| Switch type: | Web Management |
| Form factor: | Desktop |
| Power supply type: | External |
| Producer product name: | TL-SG116E |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 16 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Gross weight: | 1.348 kg |
| Net weight: | 1.043 kg |
| Tare weight (kg): | 0.305 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.0049028 m³ |
Aprašymas
The TL-SG116E Unmanaged Pro switch is an ideal upgrade on unmanaged switches, suited for home and small business networks. A plug-and-play design makes for easy deployment without the need for a technician, while a robust metal casing provides better protection for components. Equipped with intelligent management features like QoS, VLAN, IGMP Snooping and more, this switch is effective in both simple and more demanding network environments.
TL-SG116E excels not only in simple plug-and-play networks but also in more demanding environments. Network monitoring enables users to observe traffic behavior. Port Mirroring, Loop Prevention and Cable Diagnostics allow connection problems on your network to be identified and located. Administrators can designate the priority of traffic based on Port/802.1p/DSCP QoS, for example, to ensure that voice and video applications remain clear and lag-free. Combining security with network performance, TL-SG116E supports MTU VLAN, port-based VLAN and 802.1Q-based VLAN functions.
Funkcijos
16 10/100/1000Mbps RJ45 ports
Plug and play, with no configuration required
Durable metal casing of superior quality and professional appearance
Intelligent management via a web user interface and downloadable utility
Green technology reduces power consumption