TP-LINK Switch TL-SG108E Web Management, Desktop, 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 8, Power supply type External
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 33,35 € | |
| S2 | - / - | - | 32,73 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 107 mm |
| Gross width (mm): | 196 mm |
| Gross height (mm): | 128 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 155 g |
| Paper/Pasteboard: | 5 g |
| Producer product name: | TL-SG108E |
| Producer product family: | Switch |
| Warranty: | 60 month(s) |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| SFP ports quantity: | |
| Switch type: | Web Management |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 8 |
| Gross weight: | 0.664 kg |
| Net weight: | 0.504 kg |
| Tare weight (kg): | 0.16 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.002684416 m³ |
Aprašymas The TL-SG108E 8-port gigabit easy smart switch is an ideal upgrade from an unmanaged switch, designed for small and medium business networks that require simple network management. Network administrators can effectively monitor traffic via port mirroring, loop prevention and cable diagnostics features. To optimize traffic on your business network, TL-SG108E offers both port and tag based QoS to keep latency-sensitive traffic moving smoothly and jitter-free. Additionally, port-based, tag-based and MTU VLAN can improve security and meet more network segmentation requirements. Moreover, with its innovative energy-efficient technology, the TL-SG108E can save up to 80% of power consumption, making it an eco-friendly solution for your business network. Funkcijos 8 10/100/1000 Mbps ports provide instant large file transfers Innovative energy-efficient technology reduces power consumption by up to 80% IEEE 802.3x flow control provides reliable data transfers 16K jumbo frame improves performance of large data transfers Effective network monitoring via port mirroring, loop prevention and cable diagnostics Port and tag-based QoS enable smooth latency-sensitive traffic Abundant VLAN features improve network security via traffic segmentation IGMP snooping optimizes multicast applications Centrally manage all easy smart switches with easy smart configuration utility |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 107 mm |
| Gross width (mm): | 196 mm |
| Gross height (mm): | 128 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 155 g |
| Paper/Pasteboard: | 5 g |
| Producer product name: | TL-SG108E |
| Producer product family: | Switch |
| Warranty: | 60 month(s) |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| SFP ports quantity: | |
| Switch type: | Web Management |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 8 |
| Gross weight: | 0.664 kg |
| Net weight: | 0.504 kg |
| Tare weight (kg): | 0.16 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.002684416 m³ |
Aprašymas
The TL-SG108E 8-port gigabit easy smart switch is an ideal upgrade from an unmanaged switch, designed for small and medium business networks that require simple network management. Network administrators can effectively monitor traffic via port mirroring, loop prevention and cable diagnostics features. To optimize traffic on your business network, TL-SG108E offers both port and tag based QoS to keep latency-sensitive traffic moving smoothly and jitter-free. Additionally, port-based, tag-based and MTU VLAN can improve security and meet more network segmentation requirements. Moreover, with its innovative energy-efficient technology, the TL-SG108E can save up to 80% of power consumption, making it an eco-friendly solution for your business network.
Funkcijos
8 10/100/1000 Mbps ports provide instant large file transfers
Innovative energy-efficient technology reduces power consumption by up to 80%
IEEE 802.3x flow control provides reliable data transfers
16K jumbo frame improves performance of large data transfers
Effective network monitoring via port mirroring, loop prevention and cable diagnostics
Port and tag-based QoS enable smooth latency-sensitive traffic
Abundant VLAN features improve network security via traffic segmentation
IGMP snooping optimizes multicast applications
Centrally manage all easy smart switches with easy smart configuration utility