TP-LINK Switch TL-SG108 Unmanaged, Desktop, 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 8, Power supply type External
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 5 vnt. 1-5 d.d. 5 / - vnt. | - | 30,85 € | |
| S2 | 8 vnt. 1-5 d.d. 8 / - vnt. |
- | 30,30 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 92 mm |
| Gross width (mm): | 191 mm |
| Gross height (mm): | 130 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 144 g |
| Paper/Pasteboard: | 6 g |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG108 |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 8 |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Net weight: | 0.399 kg |
| Tare weight (kg): | 0.15 kg |
| Gross weight: | 0.549 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.00228436 m³ |
Aprašymas The TP-LINK 8 10/100/1000 Mbps desktop switch TL-SG108 provides you an easy way to make the transition to gigabit Ethernet. Increase the speed of your network server and backbone connections, or make gigabit to the desktop a reality. Moreover, TL-SG108 adopts lower power consumption design. With the energy-efficient technology, the TL-SG108 can save up to 72% of the power consumption, making it an eco-friendly solution for your home or office network. Funkcijos Energy-efficient technology saves power up to 72% Supports IEEE 802.3x flow control for full duplex mode and backpressure for half duplex mode Steel design, desktop or wall-mounting design Supports QoS (IEEE 802.1p) function Non-blocking switching architecture that forwards and filters packets at full wire-speed for maximum throughput 9K Jumbo frame improves performance of large data transfers Auto-MDI/MDIX eliminates the need for crossover cables Supports MAC address auto-learning and auto-aging Auto-negotiation ports provide smart integration between 10 Mbps, 100 Mbps and 1000 Mbps hardware Fanless design ensures quiet operation Plug and Play design simplifies installation |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 92 mm |
| Gross width (mm): | 191 mm |
| Gross height (mm): | 130 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 144 g |
| Paper/Pasteboard: | 6 g |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG108 |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 8 |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Net weight: | 0.399 kg |
| Tare weight (kg): | 0.15 kg |
| Gross weight: | 0.549 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.00228436 m³ |
Aprašymas
The TP-LINK 8 10/100/1000 Mbps desktop switch TL-SG108 provides you an easy way to make the transition to gigabit Ethernet. Increase the speed of your network server and backbone connections, or make gigabit to the desktop a reality. Moreover, TL-SG108 adopts lower power consumption design. With the energy-efficient technology, the TL-SG108 can save up to 72% of the power consumption, making it an eco-friendly solution for your home or office network.
Funkcijos
Energy-efficient technology saves power up to 72%
Supports IEEE 802.3x flow control for full duplex mode and backpressure for half duplex mode
Steel design, desktop or wall-mounting design
Supports QoS (IEEE 802.1p) function
Non-blocking switching architecture that forwards and filters packets at full wire-speed for maximum throughput
9K Jumbo frame improves performance of large data transfers
Auto-MDI/MDIX eliminates the need for crossover cables
Supports MAC address auto-learning and auto-aging
Auto-negotiation ports provide smart integration between 10 Mbps, 100 Mbps and 1000 Mbps hardware
Fanless design ensures quiet operation
Plug and Play design simplifies installation