TP-LINK Switch TL-SG105E Web Management, Desktop, 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 5, Power supply type External
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 5 vnt. 2026-05-28 - / 5 vnt. | - | 22,51 € | |
| S2 | - / - | - | 22,08 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 107 mm |
| Gross width (mm): | 196 mm |
| Gross height (mm): | 128 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 156 g |
| Paper/Pasteboard: | 5 g |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG105E |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 5 |
| Switch type: | Web Management |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Gross weight: | 0.513 kg |
| Net weight: | 0.352 kg |
| Tare weight (kg): | 0.161 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.002684416 m³ |
Aprašymas The TL-SG105E 5-Port Gigabit Easy Smart switch is an ideal upgrade from an unmanaged switch, designed for small and medium business networks that require simple network management. Network administrators can effectively monitor traffic via port mirroring, loop prevention and cable diagnostics features. To optimize traffic on your business network, TL-SG105E offers both port and tag based QoS to keep latency-sensitive traffic moving smoothly and jitter-free. Additionally, port-based, tag-based and MTU VLAN can improve security and meet more network segmentation requirements. Moreover, with its innovative energy-efficient technology, the TL-SG105E can save up to 75% of power consumption, making it an eco-friendly solution for your business network. Funkcijos 5x 10/100/1000 Mbps RJ45 ports Provides network monitoring, traffic prioritization and VLAN features Innovative energy-efficient technology reduces power output by up to 75% Simple network set-up on top of Plug-and-Play connectivity Centrally manage all easy smart switches with easy smart configuration utility |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 107 mm |
| Gross width (mm): | 196 mm |
| Gross height (mm): | 128 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 156 g |
| Paper/Pasteboard: | 5 g |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG105E |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 5 |
| Switch type: | Web Management |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Gross weight: | 0.513 kg |
| Net weight: | 0.352 kg |
| Tare weight (kg): | 0.161 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.002684416 m³ |
Aprašymas
The TL-SG105E 5-Port Gigabit Easy Smart switch is an ideal upgrade from an unmanaged switch, designed for small and medium business networks that require simple network management. Network administrators can effectively monitor traffic via port mirroring, loop prevention and cable diagnostics features. To optimize traffic on your business network, TL-SG105E offers both port and tag based QoS to keep latency-sensitive traffic moving smoothly and jitter-free. Additionally, port-based, tag-based and MTU VLAN can improve security and meet more network segmentation requirements. Moreover, with its innovative energy-efficient technology, the TL-SG105E can save up to 75% of power consumption, making it an eco-friendly solution for your business network.
Funkcijos
5x 10/100/1000 Mbps RJ45 ports
Provides network monitoring, traffic prioritization and VLAN features
Innovative energy-efficient technology reduces power output by up to 75%
Simple network set-up on top of Plug-and-Play connectivity
Centrally manage all easy smart switches with easy smart configuration utility