TP-LINK Switch TL-SG105 Unmanaged, Desktop, 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 5, Power supply type External
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 15 vnt. 2026-05-28 - / 15 vnt. | - | 23,34 € | |
| S2 | - / - | - | 22,92 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 92 mm |
| Gross width (mm): | 128 mm |
| Gross height (mm): | 125 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 155 g |
| Paper/Pasteboard: | 3 g |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG105 |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 5 |
| Switch type: | Unmanaged |
| Form factor: | Desktop |
| Power supply type: | External |
| Gross weight: | 0.4 kg |
| Net weight: | 0.242 kg |
| Tare weight (kg): | 0.158 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.001472 m³ |
Aprašymas The TP-Link 5-port 10/100/1000 Mbps desktop switch provides you an easy way to make the transition to Gigabit Ethernet. Increase the speed of your network server and backbone connections, or make gigabit to the desktop a reality. Moreover, TL-SG105 adopts lower power consumption design. With the energy-efficient technology, the TL-SG105 can save up to 65% of the power consumption, making it an eco-friendly solution for your home or office network. Funkcijos Energy-efficient technology saves power up to 65% Supports IEEE 802.3x flow control for full duplex mode and backpressure for half duplex mode Steel design, desktop or wall-mounting design Supports QoS (IEEE 802.1p) and IGMP snooping function Non-blocking switching architecture that forwards and filters packets at full wire-speed for maximum throughput 9K Jumbo frame improves performance of large data transfers Auto-MDI/MDIX eliminates the need for crossover cables Supports MAC address auto-learning and auto-aging Auto-negotiation ports provide smart integration between 10 Mbps, 100 Mbps and 1000 Mbps hardware Fanless design ensures quiet operation Plug and Play design simplifies installation |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 92 mm |
| Gross width (mm): | 128 mm |
| Gross height (mm): | 125 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 155 g |
| Paper/Pasteboard: | 3 g |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG105 |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 5 |
| Switch type: | Unmanaged |
| Form factor: | Desktop |
| Power supply type: | External |
| Gross weight: | 0.4 kg |
| Net weight: | 0.242 kg |
| Tare weight (kg): | 0.158 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.001472 m³ |
Aprašymas
The TP-Link 5-port 10/100/1000 Mbps desktop switch provides you an easy way to make the transition to Gigabit Ethernet. Increase the speed of your network server and backbone connections, or make gigabit to the desktop a reality. Moreover, TL-SG105 adopts lower power consumption design. With the energy-efficient technology, the TL-SG105 can save up to 65% of the power consumption, making it an eco-friendly solution for your home or office network.
Funkcijos
Energy-efficient technology saves power up to 65%
Supports IEEE 802.3x flow control for full duplex mode and backpressure for half duplex mode
Steel design, desktop or wall-mounting design
Supports QoS (IEEE 802.1p) and IGMP snooping function
Non-blocking switching architecture that forwards and filters packets at full wire-speed for maximum throughput
9K Jumbo frame improves performance of large data transfers
Auto-MDI/MDIX eliminates the need for crossover cables
Supports MAC address auto-learning and auto-aging
Auto-negotiation ports provide smart integration between 10 Mbps, 100 Mbps and 1000 Mbps hardware
Fanless design ensures quiet operation
Plug and Play design simplifies installation