TP-LINK Switch TL-SG1024DE Web Managed, Rack Mountable, 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 24
Gamintojas: TP-LINK
Prekės kodas (MPN): TL-SG1024DE
Prekės kodas (MPN): TL-SG1024DE
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 2 vnt. 1-5 d.d. 2 / - vnt. | - | 125,05 € | |
| S2 | - / - | - | 122,88 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Paper/Pasteboard: | 311 g |
| Plastic (No PET): | 16 g |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Gross weight: | 1.817 kg |
| Gross depth (mm): | 80 mm |
| Gross width (mm): | 400 mm |
| Gross height (mm): | 250 mm |
| Volume (m3): | 0.008 m³ |
| Net weight: | 1.49 kg |
| Tare weight (kg): | 0.327 kg |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1024DE |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 24 |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: |
Aprašymas The TL-SG1024DE 24-port gigabit easy smart switch is an ideal upgrade from an unmanaged switch, designed for small and medium business networks that require simple network management. Network administrators can effectively monitor traffic via port mirroring, loop prevention and cable diagnostics features. To optimize traffic on your business network, TL-SG1024DE offers both port and tag based QoS to keep latency-sensitive traffic moving smoothly and jitter-free. Additionally, port-based, tag-based and MTU VLAN can improve security and meet more network segmentation requirements. Moreover, with its innovative energy-efficient technology, the TL-SG1024DE can save up to 40% of power consumption, making it an eco-friendly solution for your business network. Funkcijos 24 10/100/1000 Mbps ports provide instant large file transfers Innovative energy-efficient technology reduces power consumption by up to 40% IEEE 802.3x flow control provides reliable data transfers 10K Jumbo frame improves performance of large data transfers Effective network monitoring via Port mirroring, loop prevention and cable diagnostics Port and tag-based QoS enable smooth latency-sensitive traffic Abundant VLAN features improve network security via traffic segmentation IGMP snooping optimizes multicast applications |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Paper/Pasteboard: | 311 g |
| Plastic (No PET): | 16 g |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Gross weight: | 1.817 kg |
| Gross depth (mm): | 80 mm |
| Gross width (mm): | 400 mm |
| Gross height (mm): | 250 mm |
| Volume (m3): | 0.008 m³ |
| Net weight: | 1.49 kg |
| Tare weight (kg): | 0.327 kg |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1024DE |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 24 |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: |
Aprašymas
The TL-SG1024DE 24-port gigabit easy smart switch is an ideal upgrade from an unmanaged switch, designed for small and medium business networks that require simple network management. Network administrators can effectively monitor traffic via port mirroring, loop prevention and cable diagnostics features. To optimize traffic on your business network, TL-SG1024DE offers both port and tag based QoS to keep latency-sensitive traffic moving smoothly and jitter-free. Additionally, port-based, tag-based and MTU VLAN can improve security and meet more network segmentation requirements. Moreover, with its innovative energy-efficient technology, the TL-SG1024DE can save up to 40% of power consumption, making it an eco-friendly solution for your business network.
Funkcijos
24 10/100/1000 Mbps ports provide instant large file transfers
Innovative energy-efficient technology reduces power consumption by up to 40%
IEEE 802.3x flow control provides reliable data transfers
10K Jumbo frame improves performance of large data transfers
Effective network monitoring via Port mirroring, loop prevention and cable diagnostics
Port and tag-based QoS enable smooth latency-sensitive traffic
Abundant VLAN features improve network security via traffic segmentation
IGMP snooping optimizes multicast applications