TP-LINK Switch TL-SG1016PE Web Managed, Rack Mountable, 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 16, PoE+ ports quantity 8
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 2 vnt. 2026-06-01 - / 2 vnt. | - | 161,74 € | |
| S2 | - / - | - | 158,92 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 80.00 mm |
| Gross height (mm): | 250.00 mm |
| Gross weight: | 2.084 kg |
| Gross width (mm): | 400.00 mm |
| Net weight: | 1.75 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 320.00 g |
| Plastic (No PET): | 14.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.334 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1016PE |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | PoE+ 802.3 at |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 16 |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| PoE+ ports quantity: | 8 |
Aprašymas The TL-SG1016PE is an 16-Port Gigabit Desktop/Rack mountable Switch with 8 ports supporting the PoE+ standard. It provides a simple way to expand a wired network by transferring power and data over a single Ethernet Cable. With a total power budget of 124W, up to 30W per port, TL-SG1016PE can power more high-powered devices such as wireless Access Points (APs), IP Cameras or IP Phones. Moreover, with innovative energy-efficient technology, the TL-SG1016PE can save up to 75% of the power consumption, making it an eco-friendly solution for your business network. Funkcijos 16 10/100/1000Mbps RJ45 ports Equipped with 8 PoE+ supported ports to transfer data and power over a single cable Works with IEEE 802.3af/at compliant devices, expanding home and office networks Simple network set-up on top of plug-and-play connectivity Web-based user interface and management utility simplify configuration |
| Gross depth (mm): | 80.00 mm |
| Gross height (mm): | 250.00 mm |
| Gross weight: | 2.084 kg |
| Gross width (mm): | 400.00 mm |
| Net weight: | 1.75 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 320.00 g |
| Plastic (No PET): | 14.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.334 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1016PE |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | PoE+ 802.3 at |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 16 |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| PoE+ ports quantity: | 8 |
Aprašymas
The TL-SG1016PE is an 16-Port Gigabit Desktop/Rack mountable Switch with 8 ports supporting the PoE+ standard. It provides a simple way to expand a wired network by transferring power and data over a single Ethernet Cable. With a total power budget of 124W, up to 30W per port, TL-SG1016PE can power more high-powered devices such as wireless Access Points (APs), IP Cameras or IP Phones. Moreover, with innovative energy-efficient technology, the TL-SG1016PE can save up to 75% of the power consumption, making it an eco-friendly solution for your business network.
Funkcijos
16 10/100/1000Mbps RJ45 ports
Equipped with 8 PoE+ supported ports to transfer data and power over a single cable
Works with IEEE 802.3af/at compliant devices, expanding home and office networks
Simple network set-up on top of plug-and-play connectivity
Web-based user interface and management utility simplify configuration