TP-LINK Switch TL-SG1016 Unmanaged, Rack Mountable, 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 16
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 1 vnt. 1-5 d.d. 1 / - vnt. | - | 75,03 € | |
| S2 | - / - | - | 74,17 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Paper/Pasteboard: | 302 g |
| Plastic (No PET): | 8 g |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Gross weight: | 2.16 kg |
| Gross depth (mm): | 80 mm |
| Gross width (mm): | 528 mm |
| Gross height (mm): | 250 mm |
| Volume (m3): | 0.01056 m³ |
| Net weight: | 1.85 kg |
| Tare weight (kg): | 0.31 kg |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1016 |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 16 |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: |
Aprašymas The TL-SG1016 Gigabit Ethernet Switch provides you with a high-performance, low-cost, easy-to-use, seamless and standard upgrade to improve old network to 1000Mbps network. All 16 ports support auto MDI/MDIX, no need to worry about the cable type, simply plug and play. Moreover, with the energy-efficient technology, the TL-SG1016 can save power consumption and 80% of the packaging material can be recycled, making it an eco-friendly solution for your business network. Funkcijos 16 10/100/1000Mbps RJ45 ports Innovative energy-efficient technology saves power consumption Supports MAC address self-learning and auto MDI/MDIX Standard 19-inch rack-mountable steel case TP-LINK Green Technology High performance Easy to use |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Paper/Pasteboard: | 302 g |
| Plastic (No PET): | 8 g |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Gross weight: | 2.16 kg |
| Gross depth (mm): | 80 mm |
| Gross width (mm): | 528 mm |
| Gross height (mm): | 250 mm |
| Volume (m3): | 0.01056 m³ |
| Net weight: | 1.85 kg |
| Tare weight (kg): | 0.31 kg |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1016 |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 16 |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | |
| Form factor: | Rack Mountable |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: |
Aprašymas
The TL-SG1016 Gigabit Ethernet Switch provides you with a high-performance, low-cost, easy-to-use, seamless and standard upgrade to improve old network to 1000Mbps network. All 16 ports support auto MDI/MDIX, no need to worry about the cable type, simply plug and play. Moreover, with the energy-efficient technology, the TL-SG1016 can save power consumption and 80% of the packaging material can be recycled, making it an eco-friendly solution for your business network.
Funkcijos
16 10/100/1000Mbps RJ45 ports
Innovative energy-efficient technology saves power consumption
Supports MAC address self-learning and auto MDI/MDIX
Standard 19-inch rack-mountable steel case
TP-LINK Green Technology
High performance
Easy to use