TP-LINK Switch TL-SG1008MP Unmanaged, Rack mountable, 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 8, PoE+ ports quantity 8, Power supply type Single
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 121,72 € | |
| S2 | - / - | - | 119,80 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 80 mm |
| Gross width (mm): | 400 mm |
| Gross height (mm): | 250 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 316 g |
| Paper/Pasteboard: | 14 g |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1008MP |
| Producer product family: | Switch |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 8 |
| POE: | PoE+ 802.3 at |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| PoE+ ports quantity: | 8 |
| Net weight: | 1.721 kg |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | Single |
| Form factor: | Rack mountable |
| Gross weight: | 2.051 kg |
| Tare weight (kg): | 0.33 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.008 m³ |
Aprašymas The TL-SG1008MP is an 8-Port Gigabit Desktop/Rack mountable Switch with all 8 ports supporting the PoE+ standard. It provides a simple way to expand a wired network by transferring power and data over a single Ethernet Cable. With a total power budget of 126W, up to 30W per port, TL-SG1008MP can power more high-powered devices such as wireless Access Points (APs), IP Cameras or IP Phones. Moreover, with innovative energy-efficient technology, the TL-SG1008MP can save up to 75% of the power consumption, making it an eco-friendly solution for your business network. All 8 ports of TL-SG1008MP support Power over Ethernet Plus (PoE+) standard which can automatically detect and supply power to any IEEE 802.3af/at compliant device(s). In this situation, the electrical power is transmitted along with data in a single cable, allowing you to expand your network where there are no electrical cables or outlets, where you wish to fix devices such as APs, IP Cameras or IP Phones. Funkcijos Overload arrangement Port priority function Easy to use |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 80 mm |
| Gross width (mm): | 400 mm |
| Gross height (mm): | 250 mm |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Plastic (No PET): | 316 g |
| Paper/Pasteboard: | 14 g |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG1008MP |
| Producer product family: | Switch |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 8 |
| POE: | PoE+ 802.3 at |
| Predominant port type: | 1 Gbps (RJ-45) |
| PoE+ ports quantity: | 8 |
| Net weight: | 1.721 kg |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | Single |
| Form factor: | Rack mountable |
| Gross weight: | 2.051 kg |
| Tare weight (kg): | 0.33 kg |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Volume (m3): | 0.008 m³ |
Aprašymas
The TL-SG1008MP is an 8-Port Gigabit Desktop/Rack mountable Switch with all 8 ports supporting the PoE+ standard. It provides a simple way to expand a wired network by transferring power and data over a single Ethernet Cable. With a total power budget of 126W, up to 30W per port, TL-SG1008MP can power more high-powered devices such as wireless Access Points (APs), IP Cameras or IP Phones. Moreover, with innovative energy-efficient technology, the TL-SG1008MP can save up to 75% of the power consumption, making it an eco-friendly solution for your business network.
All 8 ports of TL-SG1008MP support Power over Ethernet Plus (PoE+) standard which can automatically detect and supply power to any IEEE 802.3af/at compliant device(s). In this situation, the electrical power is transmitted along with data in a single cable, allowing you to expand your network where there are no electrical cables or outlets, where you wish to fix devices such as APs, IP Cameras or IP Phones.
Funkcijos
Overload arrangement
Port priority function
Easy to use