TP-LINK Switch TL-SF1024 Unmanaged, Rackmount, 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity 24
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 62,02 € | |
| S2 | - / - | - | 61,38 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 85.00 mm |
| Gross height (mm): | 92.00 mm |
| Gross weight: | 0.19 kg |
| Gross width (mm): | 110.00 mm |
| Net weight: | 0.14 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 3.00 g |
| Plastic (No PET): | 48.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.05 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| PET: | 4 g |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | TL-SF1024 |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Rackmount |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Steel case |
| Other features: | Supports MAC address self-learning and auto MDI/MDIX |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: | 24 |
| Software type: | Supports MAC address self-learning and auto MDI/MDIX |
Aprašymas TL-SF1024 24-port 10/100Mbps Ethernet Switch is designed for SOHO (Small Office/Home Office) or workgroup users. Rack-mount size metal case design combined with a safety certified internal power supply make the Switch the most robust product which is very cost-effective for less than 24 users environment. The plug-and-play and auto-negotiation capabilities allow the Switch to auto-detect its link partner (Ethernet adapter, for example) with the best speed. Each port provides full bandwidth (Maximum with 200Mbps in full duplex mode) without a traditional hub's collision phenomenon downgrading the performance. All ports can be the uplink (cascade) port, which is provided to link to another Switch for more ports expansion. Easy read LED indicators are supported for cable installation and normal operation diagnostics. The Switch can be used on desktop and rack-mount. |
| Gross depth (mm): | 85.00 mm |
| Gross height (mm): | 92.00 mm |
| Gross weight: | 0.19 kg |
| Gross width (mm): | 110.00 mm |
| Net weight: | 0.14 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 3.00 g |
| Plastic (No PET): | 48.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.05 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| PET: | 4 g |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | TL-SF1024 |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Rackmount |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Steel case |
| Other features: | Supports MAC address self-learning and auto MDI/MDIX |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: | 24 |
| Software type: | Supports MAC address self-learning and auto MDI/MDIX |
Aprašymas
TL-SF1024 24-port 10/100Mbps Ethernet Switch is designed for SOHO (Small Office/Home Office) or workgroup users. Rack-mount size metal case design combined with a safety certified internal power supply make the Switch the most robust product which is very cost-effective for less than 24 users environment. The plug-and-play and auto-negotiation capabilities allow the Switch to auto-detect its link partner (Ethernet adapter, for example) with the best speed. Each port provides full bandwidth (Maximum with 200Mbps in full duplex mode) without a traditional hub's collision phenomenon downgrading the performance. All ports can be the uplink (cascade) port, which is provided to link to another Switch for more ports expansion. Easy read LED indicators are supported for cable installation and normal operation diagnostics. The Switch can be used on desktop and rack-mount.