TP-LINK Switch TL-SF1016DS Unmanaged, Desktop/Rackmount, 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity 16
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
36 mėn.
36 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 47,02 € | |
| S2 | - / - | - | 46,48 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 400.00 mm |
| Gross height (mm): | 80.00 mm |
| Gross weight: | 1.77 kg |
| Gross width (mm): | 250.00 mm |
| Net weight: | 1.27 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 400.00 g |
| Plastic (No PET): | 100.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.50 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| PET: | 4 g |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | TL-SF1016DS |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop/Rackmount |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Steel case |
| Other features: | Supports MAC address self-learning and auto MDI/MDIX |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: | 16 |
Aprašymas The TL-SF1016DS Fast Ethernet switch provides you with a high-performance, low-cost, easy-to-use, seamless and standard upgrade to improve old network to 100Mbps network. All 16 ports support auto MDI/MDIX, no need to worry about the cable type, simply plug and play. Moreover, with the innovative energy-efficient technology, the TL-SF1016DS can save up to 25% of the power consumption and 80% of the packaging material can be recycled, making it an eco-friendly solution for your business network. Funkcijos Energy-efficient technology saves power up to 25% Supports IEEE 802.3x flow control for full duplex mode and backpressure for half duplex mode Non-blocking switching architecture that forwards and filters packets at full wire-speed for maximum throughput 3.2 Gbps switching capacity Store and forward switching scheme Auto-MDI/MDIX eliminates the need for crossover cables Supports MAC address auto-learning and auto-aging Auto-negotiation ports provide smart integration between 10Mbps, 100Mbps hardware Desktop and rack-mountable design Plug and Play design simplifies installation Fanless design to make sure it works quietly without disturbing your family |
| Gross depth (mm): | 400.00 mm |
| Gross height (mm): | 80.00 mm |
| Gross weight: | 1.77 kg |
| Gross width (mm): | 250.00 mm |
| Net weight: | 1.27 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 400.00 g |
| Plastic (No PET): | 100.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.50 kg |
| Volume (m3): | 0.01 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| PET: | 4 g |
| Warranty: | 36 month(s) |
| Producer product name: | TL-SF1016DS |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop/Rackmount |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Steel case |
| Other features: | Supports MAC address self-learning and auto MDI/MDIX |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: | 16 |
Aprašymas
The TL-SF1016DS Fast Ethernet switch provides you with a high-performance, low-cost, easy-to-use, seamless and standard upgrade to improve old network to 100Mbps network. All 16 ports support auto MDI/MDIX, no need to worry about the cable type, simply plug and play. Moreover, with the innovative energy-efficient technology, the TL-SF1016DS can save up to 25% of the power consumption and 80% of the packaging material can be recycled, making it an eco-friendly solution for your business network.
Funkcijos
Energy-efficient technology saves power up to 25%
Supports IEEE 802.3x flow control for full duplex mode and backpressure for half duplex mode
Non-blocking switching architecture that forwards and filters packets at full wire-speed for maximum throughput
3.2 Gbps switching capacity
Store and forward switching scheme
Auto-MDI/MDIX eliminates the need for crossover cables
Supports MAC address auto-learning and auto-aging
Auto-negotiation ports provide smart integration between 10Mbps, 100Mbps hardware
Desktop and rack-mountable design
Plug and Play design simplifies installation
Fanless design to make sure it works quietly without disturbing your family