TP-LINK Switch TL-SF1016D Desktop, 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity 16
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 3 vnt. 1-5 d.d. 3 / - vnt. | - | 28,85 € | |
| S2 | - / - | - | 28,36 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross weight: | 0.72 kg |
| Net weight: | 0.5 kg |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Tare weight (kg): | 0.22 kg |
| Volume (m3): | 0.003696 m³ |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 280 mm |
| Gross width (mm): | 60 mm |
| Gross height (mm): | 220 mm |
| Paper/Pasteboard: | 205 g |
| PET: | 4 g |
| Plastic (No PET): | 11 g |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Embeeded battery: | No |
| Warranty: | 24 month(s) |
| Producer product name: | TL-SF1016D |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Plastic case |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: | 16 |
Aprašymas The TL-SF1016D Fast Ethernet switch is designed for SOHO (Small Office/Home Office) or workgroup users. All 16 ports support auto MDI/MDIX, no need to worry about the cable type, simply Plug and Play. Moreover, with the energy-efficient technology, the TL-SF1016D can save up to 70% of the power consumption and 70% of the packaging material can be recycled, making it an eco-friendly solution for your business network. Funkcijos Energy-efficient technology saves power up to 70% Supports IEEE 802.3x flow control for full duplex mode and backpressure for half duplex mode Non-blocking switching architecture that forwards and filters packets at full wire-speed for maximum throughput 3.2 Gbps switching capacity 9K jumbo frame improves performance of large data transfers Auto-MDI/MDIX eliminates the need for crossover cables Supports MAC address auto-learning and auto-aging Auto-negotiation ports provide smart integration between 10 Mbps, 100 Mbps hardware Fanless design ensures quiet operation Desktop or wall-mounting design Plug and Play design simplifies installation |
| Gross weight: | 0.72 kg |
| Net weight: | 0.5 kg |
| Packing quantity: | 1 pc(s) |
| Tare weight (kg): | 0.22 kg |
| Volume (m3): | 0.003696 m³ |
| WEEE tax: | Yes |
| Gross depth (mm): | 280 mm |
| Gross width (mm): | 60 mm |
| Gross height (mm): | 220 mm |
| Paper/Pasteboard: | 205 g |
| PET: | 4 g |
| Plastic (No PET): | 11 g |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Embeeded battery: | No |
| Warranty: | 24 month(s) |
| Producer product name: | TL-SF1016D |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | No |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| SFP ports quantity: | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports: | |
| Power over Ethernet (PoE): | |
| PoE+ ports quantity: | |
| Case design: | Plastic case |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: | 16 |
Aprašymas
The TL-SF1016D Fast Ethernet switch is designed for SOHO (Small Office/Home Office) or workgroup users. All 16 ports support auto MDI/MDIX, no need to worry about the cable type, simply Plug and Play. Moreover, with the energy-efficient technology, the TL-SF1016D can save up to 70% of the power consumption and 70% of the packaging material can be recycled, making it an eco-friendly solution for your business network.
Funkcijos
Energy-efficient technology saves power up to 70%
Supports IEEE 802.3x flow control for full duplex mode and backpressure for half duplex mode
Non-blocking switching architecture that forwards and filters packets at full wire-speed for maximum throughput
3.2 Gbps switching capacity
9K jumbo frame improves performance of large data transfers
Auto-MDI/MDIX eliminates the need for crossover cables
Supports MAC address auto-learning and auto-aging
Auto-negotiation ports provide smart integration between 10 Mbps, 100 Mbps hardware
Fanless design ensures quiet operation
Desktop or wall-mounting design
Plug and Play design simplifies installation