TP-LINK Switch TL-SF1008P Unmanaged, Desktop, 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity 8, PoE ports quantity 4, Power supply type External
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | - / - | - | 43,35 € | |
| S2 | - / - | - | 42,57 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 68.00 mm |
| Gross height (mm): | 223.00 mm |
| Gross weight: | 0.63 kg |
| Gross width (mm): | 280.00 mm |
| Net weight: | 0.39 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 231.00 g |
| Plastic (No PET): | 9.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.24 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SF1008P |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | PoE 802.3 af |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | 4 |
| PoE+ ports quantity: | |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: | 8 |
Aprašymas The TL-SF1008P 8-port 10/100M Desktop PoE Switch provides the seamless network connection. It integrates 100Mbps Fast Ethernet and 10Mbps Ethernet network capabilities. 4 of the 8 auto-negotiation RJ45 ports (port-1 to port-4) of the switch support Power over Ethernet (PoE) function. These PoE ports can automatically detect and supply power with those IEEE 802.3af compliant Powered Devices (PDs). In this situation, the electrical power is transmitted along with data in one single cable allowing you to expand your network where there are no power lines or outlets, where you wish to fix devices such as APs, IP Cameras or IP Phones, etc. TL-SF1008P has the priority function which will help protect the system when the system power is overloaded. TL-SF1008P is easy to install and use. It requires no configuration and installation. With desktop design, outstanding performance and quality, the TP-link TL-SF1008P 8-port 10/100M Desktop PoE Switch is a great selection for expanding your home or office network. Funkcijos Supports PoE power up to 15.4W for each PoE port Supports PoE power up to 53W for all PoE ports Supports PoE IEEE802.3af compliant PDs Supports IEEE802.3x flow control for full-duplex mode and backpressure for half-duplex mode 1K entry MAC address table of the TL-SF1008P with auto-learning and auto-aging LED indicators for monitoring power, link, activity and speed External power adapter supply Requires no configuration and installation |
| Gross depth (mm): | 68.00 mm |
| Gross height (mm): | 223.00 mm |
| Gross weight: | 0.63 kg |
| Gross width (mm): | 280.00 mm |
| Net weight: | 0.39 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 231.00 g |
| Plastic (No PET): | 9.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.24 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SF1008P |
| Producer product family: | Switch |
| POE: | PoE 802.3 af |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | |
| Switch type: | Unmanaged |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | 4 |
| PoE+ ports quantity: | |
| 10/100 Mbps (RJ-45) ports quantity: | 8 |
Aprašymas
The TL-SF1008P 8-port 10/100M Desktop PoE Switch provides the seamless network connection. It integrates 100Mbps Fast Ethernet and 10Mbps Ethernet network capabilities.
4 of the 8 auto-negotiation RJ45 ports (port-1 to port-4) of the switch support Power over Ethernet (PoE) function. These PoE ports can automatically detect and supply power with those IEEE 802.3af compliant Powered Devices (PDs). In this situation, the electrical power is transmitted along with data in one single cable allowing you to expand your network where there are no power lines or outlets, where you wish to fix devices such as APs, IP Cameras or IP Phones, etc.
TL-SF1008P has the priority function which will help protect the system when the system power is overloaded.
TL-SF1008P is easy to install and use. It requires no configuration and installation. With desktop design, outstanding performance and quality, the TP-link TL-SF1008P 8-port 10/100M Desktop PoE Switch is a great selection for expanding your home or office network.
Funkcijos
Supports PoE power up to 15.4W for each PoE port
Supports PoE power up to 53W for all PoE ports
Supports PoE IEEE802.3af compliant PDs
Supports IEEE802.3x flow control for full-duplex mode and backpressure for half-duplex mode
1K entry MAC address table of the TL-SF1008P with auto-learning and auto-aging
LED indicators for monitoring power, link, activity and speed
External power adapter supply
Requires no configuration and installation