TP-LINK Smart Switch TL-SG108PE Web Managed, Desktop, 1 Gbps (RJ-45) ports quantity 4, PoE+ ports quantity 4, Power supply type External
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
60 mėn.
60 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Pratęsta garantija | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|---|
| S1 | 2 vnt. 2026-06-01 - / 2 vnt. | - | 61,69 € | |
| S2 | - / - | - | 60,70 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 102.00 mm |
| Gross height (mm): | 123.00 mm |
| Gross weight: | 0.458 kg |
| Gross width (mm): | 186.00 mm |
| Net weight: | 0.28 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 172.00 g |
| Plastic (No PET): | 6.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.178 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG108PE |
| Producer product family: | Smart Switch |
| POE: | PoE 802.3 af |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 4 |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| PoE+ ports quantity: | 4 |
Aprašymas The TL-SG108PE is an 8-port Gigabit Easy Smart switch with 4 PoE ports, represents a powerful upgrade from an unmanaged switch. It is designed specifically for small businesses that require simple network management and PoE function. The TL-SG108PE can connect and power up to four PoE devices, such as wireless access points (APs), IP cameras, and IP phones. Through its web-based user interface and management utility, the TL-SG108PE offers a variety of useful features, including network monitoring, traffic prioritization, and enhanced QoS. Additionally, with port-based, tag-based and MTU VLAN, TL-SG108PE can improve security and meet more network segmentation requirements. Funkcijos 8 10/100/1000 Mbps RJ-45 ports With 4 PoE ports, data and power can be transferred on one single cable Provides network monitoring, traffic prioritization and VLAN features Simple network setup on top of plug-and-Play connectivity Web-based user interface simplifies configuration |
| Gross depth (mm): | 102.00 mm |
| Gross height (mm): | 123.00 mm |
| Gross weight: | 0.458 kg |
| Gross width (mm): | 186.00 mm |
| Net weight: | 0.28 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 172.00 g |
| Plastic (No PET): | 6.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.178 kg |
| Volume (m3): | 0.00 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | Yes |
| WEE classification: | CL109:6:2017-04-01 |
| Warranty: | 60 month(s) |
| Producer product name: | TL-SG108PE |
| Producer product family: | Smart Switch |
| POE: | PoE 802.3 af |
| Predominant port type: | 10/100 Mbps (RJ-45) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity: | 4 |
| Switch type: | Web Managed |
| Power supply type: | External |
| Form factor: | Desktop |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity: | |
| PoE+ ports quantity: | 4 |
Aprašymas
The TL-SG108PE is an 8-port Gigabit Easy Smart switch with 4 PoE ports, represents a powerful upgrade from an unmanaged switch. It is designed specifically for small businesses that require simple network management and PoE function. The TL-SG108PE can connect and power up to four PoE devices, such as wireless access points (APs), IP cameras, and IP phones. Through its web-based user interface and management utility, the TL-SG108PE offers a variety of useful features, including network monitoring, traffic prioritization, and enhanced QoS. Additionally, with port-based, tag-based and MTU VLAN, TL-SG108PE can improve security and meet more network segmentation requirements.
Funkcijos
8 10/100/1000 Mbps RJ-45 ports
With 4 PoE ports, data and power can be transferred on one single cable
Provides network monitoring, traffic prioritization and VLAN features
Simple network setup on top of plug-and-Play connectivity
Web-based user interface simplifies configuration